Změna je život

A proto nesmím opomenout, že se můj playlist opět po dlouhé době pozměnil. Od toho předešlého jsem se nemohla odpoutat a upřímně řečeno se mi ani nechtělo… Nakonec jsem však změnu udělala a pustila si po “sto letech” Dana Landu, kterého mám hrozně moc ráda Ano.

daniel-landa

Ačkoliv jsem si na samém počátku myslela, že to bude jen oddychovka, po níž se vrátím ke Kate Alexe a soundtracku k Milionáři z chatrče, hluboce jsem se spletla. Ze všech alb, které od Dana Landy vlastním, mě totálně uchvátila rovnou dvě - jsou spolu velmi úzce spjata, jak se brzy ukáže ;-) .

Daniel Landa - Krysař I., Krysař II.

krysar-ikrysar-ii

To jsou ony dvě alba, která sjíždím zhruba třetí den stále dokola. Je to jako droga Vzhůru nohama .

Jedná se o nahrávky písniček ze stejnojmenného muzikálu v původním obsazení (tuším, že se jedná o r. 1996). V roli Krysaře exceloval samotný Dan, v druhé hlavní roli - Agnes - pak Lucie Bílá. Jak už to tak bývá, i zde jsem si “našla” skladby, které mi přirostly k srdci o něco víc než ty ostatní. Z druhého alba je to instrumentálka “Strach” a pak song “Právo je síla”. Z disku prvního mi utkvěl v hlavě “Pohovor”. V mysli mi kolují úryvky i z jiných skladeb, ale k čemu by bylo jmenovat je všechny? Pokud byste přece jen chtěli znát seznam skladeb, doporučuji oficiální web Dana (viz výše - jméno zpěváka nad obrázky alb), kde naleznete i jeho ostatní desky včetně textů písniček, což je strašně dobrá věc :-) .

krysar

Nevím, co víc bych dodala… Snad jen, že se pokusím dostat na představení Krysaře do Divadla Kalich, jelikož letošní rok je ten, kdy se odehrají poslední vystoupení. Pak tento vynikající muzikál ze scény zmizí, aby dal přednost novinkám…

—–

malý dodatek - mezi poslední a první song jsem vložila “Holku Magor” od Lenky Dusilové, “Díkuvzdání” od Dana Landy, několik písniček od Seleny Gomez (mladičká herečka známá hlavně ze seriálu “Wizards of Waverly Place” a také začínající zpěvačka) a celkem dost songů od Miley Cyrus (o pár měsíců mladší zpěvačka než Selena, jež hraje v seriálu Hannah Montana).

Selena Gomez *22.7.1992

Selena Gomez *22.7.1992

Je mi jedno, pokud jsem klesla ve vašich očích tím, že se mi poslední dvě jmenované dobře poslouchají… Poslouchám mnoho žánrů, převážně asi ten pop (přiznávám, nedokážu jednotlivé styly dobře rozpoznat), a pokud se mi daný interpret/interpretka líbí, nechávám jednotlivé tóny, aby si našly cestu k mým uším Poslouchám hudbu

Miley Cyrus *23.11.1992

Miley Cyrus *23.11.1992

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články
 

Leave a Reply

Comments are closed.