Vznešení mrtví - ediční plán

Přestože jsem si myslela, že se nové informace ohledně oblíbené ságy objeví nejdříve počátkem příštího roku, naštěstí jsem se zmýlila :-) . Byl aktualizován předběžný ediční plán pro domovský knižní trh Vznešených mrtvých, který sahá až do roku 2014, kdy by měl vyjít třetí díl - a teď pozor - třetí série! Pravdou je, že podle oficiálních stránek bude mít druhá série tři díly a řada třetí prozatím rovněž. Jak to tedy bude vypadat?

Nejprve bych ráda připomněla první sérii, která čítá celkem šest knih. Všechny vyšly i na území  České republiky pod taktovkou nakladatelství Fantom Print. Jak jsem již psala v předešlém článku o díle manželů Hendee, druhá série u nás započne vycházet od roku 2011, což je období, kdy za oceánem vyjde poslední díl druhé série. Do let 2012 - 2014 je rozložena třetí řada. Zda je poslední či nikoliv, se neví…

I. série

Protože jde opravdu jen o připomenutí, následuje výčet veškerých dílů i s jednotlivými obálkami…

1. Dhampir

2. Zloděj životů

3. Sestra mrtvého

4. Zrádce krve

5. Rebel

6. Dítě mrtvého boha

II. série

V březnu loňského roku jsem o druhé řadě mluvila poprvé. Tehdy byl znám oficiální název prvního a druhého dílu, pracovní název třetího a také obálka pro zahajovací svazek. Leesil ani Magiera a Chap už nejsou hlavními protagonisty. Zcela je nahradila učenka Wynn, k níž se přidá i upír Chane. A aby toho nebylo málo, dojde i na změnu prostředí, ve kterém se celý příběh do té doby odehrával. Vy, kteří na mém blogu čtete pravidelně rubriku Knížka, jistě víte, že v červenci jsem vám ukázala ofiko obálku druhého dílu. Závěrečný díl druhé série obálku ještě nemá, respektive stále nebyla odhalena. První dvě znovu uvedu a nesmím zapomenout na podstatnou věc a sice, že uvedená pojmenování jsou amatérským překladem, o nějž jsem se pokusila (originály jsou vždy v závorce).

1. Ve stínu a šeru (In Shade and Shadow)

2. Přes kámen a moře (Through Stone & Sea)

3. Skutečnosti a bestie (Of Truth & Beasts)

- ve své domovině vyjde v lednu příštího roku

III. série

Odhalení třetí série je překvapující o to víc, že ve druhé řadě nevyjdou více než tři knihy. Fanoušci se mohou jen dohadovat nad otázkami, které vyvstávají. Vrátí se do popředí Leesil, Magiera a Chap? Bude mít nějakou úlohu Wynn nebo vypadne ze “hry”? A co když přijdou zcela nové hlavní postavy? A budou to ty, které se objevily ve druhé sérii nebo úplně nová krev? Nejen to čtenáři řeší. Je jasné, že ti američtí jsou ve svých dohadech přesnější, vždyť mají doma na svých policích o dvě knihy více než my. Nezbývá než nadále čekat a vytrvat.

V následujícím seznamu jsou všechny názvy pracovní. Opět jsem si dovolila jejich hrubý překlad, který jsem však tentokrát uvedla do závorek…

1. The White Woman (Bílá paní)

- vyjde v lednu roku 2012

2. The Dog in the Dark (Pes ve tmě)

- vyjde v lednu roku 2013

3. The Last Sorcerer (Poslední čaroděj)

- vyjde v lednu roku 2014

———————————————

Už teď jsem nesmírně zvědavá, jak budou vypadat obálky, jaký příběh nové díly přinesou a také jak dopadnou pracovní názvy - zatím byly vždy zachovány. Určitě dál sledujte mé stránky, Vznešené mrtvé nespouštím z očí :-) .

(zdroj informací a obrázků: http://www.nobledead.com)

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články
 

Leave a Reply

Comments are closed.