Vyšel druhý díl druhé série Vznešení mrtví

Bohužel však ve Spojených státech amerických, kde má tato fascinující sága původ. U nás si ještě nějaký ten pátek počkáme. Fantom Print, který Vznešené mrtvé vydává v České republice, oznámil již ke konci roku 2009, že pro rok 2010 se v edičním plánu s touto ságou nepočítá, ale v roce následujícím (tedy 2011) se všichni příznivci dočkají. Chce to tedy jen vytrvat :) A věřte, že čekání se vyplatí, neboť podle zaoceánských zpráv druhá série neztratila nic z poutavosti a čtivosti série první ;-) .

the_noble_dead_saga

Naposledy jsem na svém blogu o Vznešených mrtvých psala v půli června loňského roku, kdy jsem vám představila oficiální obálku druhého dílu (pochopitelně druhé série - tuto skutečnost již nebudu dále zmiňovat. Berte, prosím, automaticky, že se jedná o ni :-) ). Během celého roku jsem pravidelně sledovala internetové stránky manželů Hendee, jež jsou autory ságy. O čem vypráví tolikrát zmiňovaný druhý díl, se mohli neameričtí čtenáři dozvědět z ofiko stránek roku 2010. Přesnější dobu vám říci nemohu, ale s největší pravděpodobností se tak stalo k počátku jarního období, kdy se druhý díl objevil na knižních pultech (v USA samozřejmě). Článek jsem chtěla napsat mnohem dříve, ale studium mi to nedovolilo… Nyní už ale dost o všem ostatním. V následujících řádcích se pokusím přiblížit obsah druhého dílu natolik, jak jen mi to má chatrná angličtina dovoluje (pochopitelně s pomocí Googlu :-D ) …

Přes kámen a moře (amatérský překlad)

Přes kámen a moře (amatérský překlad)

Ve druhém díle má Wynn nesnadný úkol - musí získat zpět prastaré texty, které získala v zámku (na hradě) ve Farlandu, přičemž má pouze jediné vodítko, které by ji mohlo dovést k cíli -> je možné, že jsou do věci zapojeni “Stonewalkers” (překlad bude záviset na překladateli knihy). Je tedy nutné cestovat k horské pevnosti trpaslíků, aby byla neznámá sekta (což by měl být název “Stonewalkers” - že by něco jako kameníci?) nalezena.

Wynn při jejím putování doprovází Shane a elfí vlk Shade - dva velmi nejistí spojenci, kteří jí dělají průvodce. Při svém putování se musí Wynn ponořit hluboko, aby pochopila nejen náboženství předků, ale také ústní tradice. Mladá učenka při tom všem chce odhalit více rébusů a otázek…

———————

Na oficiálních stránkách ságy je uvedena ukázka (prolog), kterou však z pochopitelných důvodů překládat nebudu, neboť to přísluší zkušeným překladatelům knih :-) . Ságu Vznešení mrtví budu opět nadále sledovat, ale předem vás musím upozornit, že další novinky se objeví nejspíše až ke konci tohoto roku (či na počátku toho následujícího), protože třetí díl druhé série je v Americe plánován na r. 2011.

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články
 

3 Comments

  1. super článek :-)
    přečetla jsem všechny díli mimo třetího který nemůžu vůbec nikde sehnat. Nevíte někdo kde ho seženu????? :-)

  2. škoda :-(
    ale dík za radu

Leave a Reply

Comments are closed.