Tři v jediném měsíci

Konečně se mi vrátil můj zápal do čtení a tak se mi podařilo během necelého měsíce přečíst tři knížky :) . Je možné, že pro někoho z vás to je chabý výsledek, ale já jsem spokojená - zvláště když vezmu v potaz, kolik knížek se mi při dokončování studií nahromadilo a kolik mi jich na poličce zbývá (ne mnoho) :) .

Všechny tituly vám postupně krátce představím. Na dva jsem již napsala recenze, které postupně vycházejí na webovkách literárního magazínu Vaše Literatura. Odkazy naleznete později v rubrice téhož znění ;-) .

Ariana Franklinová - Labyrintem smrti

franklin_labyrint

Tento historický román nepřímo navazuje na předešlé dílo úspěšné literátky Ariany Franklinové - Vykladačka smrti, o němž jsem na svém blogu v minulosti psala. Hlavní postava Adélie, která je znalá v oblasti mrtvých, je proti své vůli povolána k vyřešení vraždy milenky samotného krále Anglie. Doprovází ji její přátelé a dokonce také biskup se svou malou družinou. Souběžně s klíčovou dějovou linií běží vyšetřování jiné vraždy, přičemž není jasné, nakolik spolu oba případy souvisí.

Stejně tak jako první díl, také Labyrint je napsán velmi čtivě, příběh je svižný, zbytečně se nezdržuje. Navíc pokud se autorka opírá o některé skutečnosti z prvního svazku, nemusíte se bát, že se ztratíte, neboť je vše podáno tak, že porozumí i ti čtenáři, kteří Vykladačku přeskočili.

Anja Snellmanová - Obchod s mazlíčky

snellman_obchod

Je pravděpodobné, že už podle samotného přebalu jste poznali, o co v této knize jde, co se v Obchodě s mazlíčky prodává. Nejsou to bohužel pouze domácí zvířata, to je ve skutečnosti jen zástěrka pro veřejnost. Skutečným kšeftem jsou mladičké dívky, které nepřesáhly věkovou hranici sedmnácti let.

Patnáctiletá Jasmin žije se svou matkou, navštěvuje školu a téměř veškerý svůj volný čas tráví se svou nejlepší kamarádkou. Jednoho dne se po ní slehne zem. Stala se obětí vraždy nebo odešla sama? Knížka není klasickým vyprávěním z pohledu autorky a na originalitě získává také výrazy vulgárními a sexuálními.

Iris Johansenová - Tekoucí písek

johansen_pisek

Poslední knížkou, kterou jsem dočetla dnes, je thriller, v němž se nelítostný vrah dětí rozhodne, že si pohraje s Evou Duncanovou - ženou, které před několika lety neznámý člověk unesl dcerku. Eva neustále pátrá po dceřiných ostatcích, aby je mohla důstojně pohřbít. Věta “Pořád ještě postrádáš svoji malou Bonnie?” ji vybudí k novým krokům, aby dopadla toho, kdo se baví zabíjením nevinných a kdo chce přilákat do svých tenat také ji samotnou.

—————————————-

Pokud jsem vás ani na jednu publikaci nenalákala, možná vaše rozhodnutí změní již zmíněné recenze, ve kterých je více informací a dozajista i více lákadel :-) . Do konce letních prázdnin by měly všechny články vyjít - pozorně tedy sledujte buď mé, nebo stránky Vaší Literatury. No a já si jdu na zítřek připravit další knížku (ale o té až zase někdy jindy) :-) .

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články
 

Leave a Reply

Comments are closed.