Slumdog Millionaire - Milionář z chatrče (publikováno 28.2.2009)

Oscarový snímek, který dorazil do tuzemských kin 26.2. ve čtvrtek. Najdou se tací, jež pějí ódy a na opačné straně jim protiřečí ti, kterým snímek příjde průměrný. Každý z nás se v životě ocitne na každé straně. Já se po shlédnutí tohoto filmu přidružuji ke chvalopěvcům :-) .

slumdog-millionaire1

Jelikož je snímek zfilmovaný podle knižní předlohy, chystám se i na ni - ostatně jsem se dočetla, že knížka zachází daleko dál (což se není u knižních předloh čemu divit, vždy - nebo minimálně většinou - tomu tak bývá). Těším se, až budu moci oboje porovnat. Nicméně si myslím, že můj prvotní dojem z filmu zůstane neposkvrněný (tedy alespoň doufám) :-)

slumdog-millionaire21

A o co v tomto snímku vlastně běží? Ocitáme se na policejní stanici společně s 18ti letým mladíkem, který je vyslýchán pro podezření z podvodu při jedné z nejpopulárnějších soutěží - Chcete být milionářem? Vždyť jak jinak by dokázal kluk z nejnižším možným vzděláním, ještě ke všemu z chudinského slumu, dojít na hranici 10 milionů rupií? Než bude moci usednout do “horkého” křesla Jamal (jak se mladík jmenuje) podruhé a bojovat o dvojnásobnou částku, musí indické policii vysvětlit, jak došel k jednotlivým odpovědím. Vracíme se tedy do Jamalových vzpomínek, jež nám tyto odpovědi objasňují.

———————

Jamal (ten vlevo pochopitelně  ) ve hře

Jamal (ten vlevo pochopitelně :-D ) ve hře

Rozhodně neuděláte chybu, pokud se do kina na Milionáře z chatrče vypravíte. Je možné, že na vás nezapůsobí bůhví jak mocně, ale podle mě si musí každý najít nějaký kousek, ke kterému se bude v mysli vracet stále dokola :-)

Latika - Jamalova osudová láska

Latika - Jamalova osudová láska

Jamal jako malý chlapec

Jamal jako malý chlapec

než dospěli - zleva: Jamal, Latika a Salim (jamalův starší bratr)

než dospěli - zleva: Jamal, Latika a Salim (Jamalův starší bratr)

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články