Pozvánka ke čtveřici článků

Dnes bych vás ráda pozvala ke třem recenzím a jednomu obsahu, které mi vyšly v časovém období od května do srpna letošního roku. O třech knihách jsem se již zmínila v rubrice Knížka. Jediná, o níž nebyla řeč, patří do čtenářského deníku, neboť ji napsal Karel Havlíček Borovský A není školy, ve které by se o tomto díle nevyučovalo.

Pro představení titulů jsem zvolila tradiční metodu, kdy autor, název a obrázek jsou zároveň odkazem na příslušnou webovou stránku a nechybí ani malá ukázka z recenze…

Boris Starling - Zatmění

Zatmění je čtvrtým a prozatím také posledním dílem spisovatele Borise Starlinga, jehož předešlé knihy se pokaždé staly bestsellerem. Ačkoliv většina kritiků uvádí, že se jedná o nejlepší Starlingův počin, čtenáři jsou spíše rozpačití…

Hákový kříž ve světle vybarveném kruhu, ve kterém se kroutí spirála, v dolní části přebalu jako by říkal, že držíte v rukou román odehrávající se za druhé světové války. Nenechte se však mýlit, není tomu tak. Děj je vsazen do období, kdy světem zmítá studená válka, do roku 1952.

(ukázka z recenze)

Karel Havlíček Borovský - Křest svatého Vladimíra

borovsky-krest

Karel Havlíček Borovský patří k nejvýraznějším satirikům české literatury. Za svůj kritický postoj ke skutečnostem, jež panovaly za jeho života, tedy v 19. století, byl poslán do vyhnanství do rakouského Brixenu, kde žil pod policejním dohledem. Z nedobrovolného exilu se do vlasti navrátil o čtyři roky později (r. 1855), rok před svou smrtí.

Dílo, které bych vám ráda představila, patří mezi počiny, které nemohly být za Borovského bytí vydány a šířily se pouze opisem. S největší pravděpodobností jej k napsání inspiroval pobyt v Rusku, kde působil jako vychovatel a kde se dočkal hořkého zklamání v podobě carského absolutismu…

(ukázka z článku)

David l’Hermitte - Michael Jackson (1958 - 2009)

Nad jeho skonem se stále vedou nesčetné dohady a snad ani nikdy neskončí. V jednom se však většina shodne – byl to Král popu, umělec, který se rodí jednou za sto, ne-li tisíc let. David l’Hermitte, francouzský publicista, sepsal biografii tohoto populárního zpěváka již před dvěma lety, ale českého překladu jsme se dočkali až po Jacksonově smrti, což působí jaksi paradoxně.

(ukázka z recenze)

Ariana Franklinová - Labyrintem smrti

V březnu letošního roku vydalo nakladatelství Jota druhý historický román z pera Ariany Franklinové Labyrintem smrti. Spisovatelka je autorkou velmi zdařilé Vykladačky smrti, která si vysloužila prestižní ocenění pro detektivky s historickou tématikou (Cena Ellis Petersové). Jak evokují oba názvy děl, jedná se o první a druhý díl, přičemž ten následující není přímo navazujícím. Souvislost mezi knihami pobízí k jejich srovnání, kterému se pochopitelně neubráním.

(ukázka z recenze)

—————————————

Vaše Literatura je velmi zdařilý a kvalitní projekt. Pokaždé, když vám jej doporučuji, jsem si o jeho úspěšnosti jistější a jistější. Svědčí o tom stále větší počet návštěvníků. Jestliže se k nim přidáte, neprohloupíte. Najdete zde recenze na nejrůznější knihy, medailonky některých autorů, zajímavé rozhovory, dějiny literatury a mnoho dalšího. Vaše Literatura je studnice informací z literárního světa, která nemá konce a neustále se rozrůstá :-) . Bezpochyby si tu každý najde to své ;-) .

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články
 

Leave a Reply

Comments are closed.