Podivuhodné prázdniny

Je to zvláštní, ale jak jsem si myslela, kolik toho načtu přes dvouměsíční volno, stal se pravý opak. Jakoby mi chybělo čtení v autobuse při cestě do a ze školy a také v lavici při určitých hodináchAtomovka. Nemohla jsem se dočkat, až se znovu pustím do čtyř nejoblíbenějších děl Johna Ronalda Reuela Tolkiena a teď… Už dobrý měsíc louskám Hobita a přestože mě tolik známý příběh přitahuje, doma se zkrátka nedokáži začíst… Přesto jsem se rozhodla uvést, po jakých řádcích mé oči přejíždějí :-) .

J. R. R. Tolkien - Hobit, aneb cesta tam a zase zpátky

tolkien_hobit

“V jisté podzemní noře bydlel jeden hobit.” - věta, jíž pohádkový příběh začíná, odstartovává neobvyklé dobrodružství, jakého by se Bilbo Pytlík nikdy nenadál. Stane se součástí výpravy 13ti trpaslíků, kteří chtějí získat zpět poklad, jež jim uloupil strašlivý drak Šmak. Jakou roli ale hraje Bilbo, který nikdy nevytáhl paty z Kraje? Starý známý rodu Pytlíků, čaroděj Gandalf, malého hobita doporučil trpaslíkům jako jednoho z nejlepších ve svém oboru - v lupičství. Nebohý Bilbo bude nejednou čelit boji o holý život, ale to předbíhám…

Nenechte se přemlouvat a pokud jste se s Tolkienovou jedinou pohádkou ještě nesetkali, napravte to :-) . Budete mile překvapeni a dozajista se k ní časem znovu vrátíte ;-) .

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články
 

Leave a Reply

Comments are closed.