Nemůžu se odtrhnout… (publikováno 19.3.2009)

… od šestého dílu série Vznešení mrtví - Dítě mrtvého boha od autorů HENDEE BARB & J. C

dite-mrtveho-boha

Vypadá to na úplně poslední díl celé ságy, ale doufám, že tomu tak není a autoři už nyní sepisují další příběh. I když je pravda, že všeho moc škodí. Schází mi necelých 100 stránek do konce a mám takové tušení, že nepůjdu spát, dokud knížku nedočtu a nedopátrám se tak vyvrcholení příběhu. Pak budu moudřejší ohledně posouzení, zda je šestý díl zároveň posledním :-) . Abych nezapomněla, musím se pochlubit, že jsem si ságu pořídila do osobního vlastnictví a má tak své čestné místo v mé skromné knihovničceFakt super .

Nebudu prozrazovat děj 415-ti stránkového díla, ale jako vždy uvedu, co je psáno na zadní obálce ;-) :

Magiera s Leesilem pátrali mnoho měsíců po ztraceném artefaktu, jehož účel halí tajemství. Magiera ví jen jedno: musí zabránit tomu, aby padl do rukou vraždícího Vznešeného mrtvého Welstiela, jejího bratra. Nyní ji sny o zámku uvězněném v ledu vedou na jih a ona se vydává na cestu, která se stane posedlostí…
Magieru s Leesilem doprovází učenka Wynn, psí ochránce Chap a dva elfští zabijáci, kteří je střeží, i když sestře mrtvého tak docela nevěří. Kolem Magiery se totiž srocují mocné síly - někdo by dokonce řekl, že sám osud - a vyzbrojují se k boji.
Nalezení artefaktu totiž může být teprve začátek…

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články