Misery

Minulý týden jsem si konečně našla čas pro shlédnutí zfilmovaného hororu Stephena Kinga - Misery. Zpracování z roku 1990 jsem naštěstí sehnala v původním znění s titulky, neboť už jen český název “Misery nechce zemřít” mě odrazoval (no řekněte sami, jak můžou film do naší republiky vypustit pod tak zbytečně dlouhým názvem, když všichni knížku znají pod jedním jediným slovem? Kuk...).

misery

Ne, ani tentokrát vám neprozradím, jak celý děj dopadne a vlastně ani neplánuji se o zápletce zmínit - viz. rubrika “Knížka” :-) .

Scénáristé se knižní předlohy drželi vcelku obstojně, nic extra-důležitého nevynechali. Uspokojivý pocit jsem z filmu měla až do chvíle, kdy přišla na řadu scéna, jež mě v knížce dostala a na níž jsem se těšila. Předčasně. Filmaři ji až na základ změnili :-( .  Nechápu, jak mohli tak pochybit, vždyť tak by zážitek ze snímku jen umocnili…

misery-2

Pochopitelně každé tištěné dílo je lepší než jeho následné zfilmování a uvedení do kin. “Misery” se vcelku povedla, i když mi chybělo více scén. Dost citelně byla zkrácena doba “pobytu” Paula Sheldona u Annie - mělo jít minimálně o zimu a její přechod do jara až léta. Scénáristi asi usoudili, že to není podstatné a vše “narvali” do zimy Koulející oči.

V žádném případě nechci od filmu odrazovat, spíše naopak - pokud jste knížku nečetli, směle si snímek pusťte ;-) . Jestli-že však patříte k těm, kteří předlohu důvěrně znají, připravte se na to, že některé chybějící scény “opláčete”…

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články
 

Leave a Reply

Comments are closed.