Madagaskar 2 - Útěk do Afriky

Ačkoliv snímek z českých kin pomalu mizí, podařilo se mi jej zhlédnout teprve minulý týden v pátek. Myslím, že film nemusím nijak extra představovat, ale přesto tak učiním, i když krátce, neboť podle mého názoru ho viděla většina z vás ;-)

madagaskar-2-plakat

Mezi hlavní hrdiny patří tytéž postavy jako v díle prvním - lev Alex, zebrák Marty, hrošice Glorie a Melman, chronicky hypochondrický žirafák… Nesmím ovšem zapomenout na krále Jelimána z řad lemurů a jeho osobního sluhu Maurice a pochopitelně k nim patří dva šimpanzi a neodolatelná parta tučňáků.

madagaskar-2-2

Na začátku příběhu se vracíme na ostrov Madagaskar, odkud se všichni  z newyorské zoo hodlají vrátit do záře velkoměsta. Pomoci jim k tomu má letadlo krále Jelimána, který se s Mauriciem také “nalodí”. Přestože se start obejde víseméně bez komplikací, se samotným letem je to už horší. Osud pasažérů je nezvratný -> “uvíznou” na “černém kontinentě“.

madagaskar-2-3

Tučňáci se pokoušejí “železného ptáka” opravit, Alex se setkává se svou rodinou, Marty je nadšen z velkého zebřího stáda, Glorie si užívá námluv hroší celebrity Mota Mota, Melman se stává šamanem a král Jelimán se pokouší “kralovat”. Víc nemůžu říct… Je možné, že tento příspěvek čte někdo, kdo animák stále neviděl a já dotyčného rozhodně nechci přirpavit o děj celého filmuČtyřlístek.

madagaskar-2-4

mé hodnocení:

Film jsem viděla v originále s titulky, tudíž dabing nemohu posoudit. Předpokládám však, že byl obsazen stejně jako u jedničky. Z toho můžu vyvodit, že Maurice máme nadabovaného úžasně, zní mi o dost lépe než v originále. Co se týče tučňáků, cizí interpretace vede a musím se přiznat, že se mi víc než po česku líbili nadabovaní od sousedů -> Slováků. Suma sumárum - český dabing je jeden z nejlepších, což mluví za vše Fakt super.

Celkový závěr bude mnohem kratší než můj názor na přemlouvání zahraničních snímků. Madagaskar 2 - Útěk do Afriky se mi líbil daleko víc než díl první. Ve dvojce je více humoru, v němž zvlášť excelují tučňáci. Tvůrci Madagaskaru pracují na trojce, ale bojím se, jak to dopadne, když si vzpomenu, že i třetí díl Shreka nedopadl nejlépe. Ne nadarmo se říká, že čeho je moc, toho je příliš. Kdyby zůstali u druhých dílů, udělali by nejlépe, ale oni chtějí mermomocí trilogie. Jen pevně věřím, že Madagaskarem 3 to skončí :-) .

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články
 

Leave a Reply

Comments are closed.