Knižní kvarteto

Tentokrát se nebudu zaobírat zbytečně dlouhým úvodem a bez okolků přejdu k představení knižních recenzí. K přečtení dvou titulů jsem vás lákala před časem už v rubrice Knížka, ale to chyběla ukázka z recenze a také odkaz na ni :)

Anja Snellman - Obchod s mazlíčky

snellman_obchod1

Musím se přiznat, že Obchod s mazlíčky je vůbec první novodobá kniha, kterou jsem četla od severského autora. Obliba finské spisovatelky Anji Snellmanové neustále roste nejen v jejím domovském státě, kde patří k nejčtenějším literátům své generace, ale také vně hranic – namátkou vybírám Německo, Francii, Turecko či Litvu. Dílo Anji Kauranen, jak zní autorčino původní jméno, které vám představím, je zatím jejím posledním vyšlým u nás.

(ukázka z recenze)

Iris Johansen - Tekoucí písek

johansen_pisek

Iris Johansen je v současnosti považována za jednu z nejprodávanějších autorek. Není se co divit, vždyť co kniha, to bestseller. Nejinak je tomu u thrilleru Tekoucí písek, který se na českém knižním trhu objevil předešlého roku.

Tekoucí písek, pro nějž je typický do modra laděný přebal, je osmým svazkem patřícím do ságy, kde je hlavní postavou Eva Duncanová, forenzní sochařka.

(ukázka z recenze)

Clara Kramer - Clařina válka

kramer_valka

Druhá světová válka byla, a vlastně stále je, celosvětovou tragédií. Převážné většině se v této souvislosti vybaví slovo holocaust, který měl Zemi navždy zbavit židovského obyvatelstva. Nejspíše je zbytečné něco takového připomínat. Přesto se dodnes objevují tací, kteří brutální vybíjení židů popírají a tím zasévají pochybnosti mezi ty, již počátek čtyřicátých let dvacátého století nezažili. Proto jsou velmi důležitá svědectví přeživších, kterým je v současnosti téměř devadesát let. A jedním takovým svědectvím je i kniha Clařina válka.

(ukázka z recenze)

Ted Dekker - Dcery Lamače kostí

dekker_lamac

Dnes bych vám ráda představila knížku Dcery Lamače kostí, jejímž autorem je Ted Dekker. Tento zaoceánský spisovatel publikuje ve své domovině téměř deset let, přičemž platí, že co dílo, to úspěšný a oblíbený bestseller. Je proto až s podivem, že zatímco ve Spojených státech vyšel na začátku září další Dekkerův thriller, u nás se chystá teprve druhý v pořadí. Poprvé se mohli čeští čtenáři s dílem populárního tvůrce seznámit v červenci letošního roku, kdy nakladatelství Metafora vydalo The Boneman’s Daughters. Pojďte si se mnou Lamače trošku více přiblížit…

(ukázka z recenze)

————————————-

A to je zatím vše :-) Ještě bych vám chtěla připomenout, že vrcholí druhý ročník soutěže Píšu, píšeš, píšeme. Své příspěvky můžete stále zasílat do konce října ;-) .

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články
 

Leave a Reply

Comments are closed.