Když byl blog mimo provoz…

… přečetla jsem dvě knížky a připravila si třetí. Představím vám je pěkně po pořádku ;-)

Arthur Hailey - Hotel

a-hailey
přebal z r. 1977

Arthur Hailey byl mistr slova, to nemůže nikdo popřít. Dokazuje to “Hotel” vydaný v New Yorku roku 1965.

Příběh je shrnut to jednoho pracovního týdne, den po dni, od pondělního večera až do pátku. Během těchto pěti dní poznáme majitele jednoho z posledních nezávislých hotelů, který je však až příliš “staromódní”  a odmítá jakoukoliv modernizaci, ačkoliv ji hotel St. Gregory potřebuje pro své přežití. Setkáme se také se zaměstnanci na všech postech - od zástupce ředitele, přes hlavního detektiva až po spalovače odpadků. V neworleánském hotelu jsou ve stejnou dobu ubytováni vévoda s vévodkyní z Croydnu, bronchitidou onemocněný chlapík Albert Wells, právě propuštěný trestanec “Keycase” Milne a stovky dalších lidí, z nichž se s některými setkáme. Zástupce ředitele Petr McDermott řeší nahodilé situace nejen s hlavním hotelovým detektivem Ogilviem, ale také s tajemnicí ředitele Warena Trenta Kristinou Francisovou. Aby toho nebylo málo, řeší se autonehoda, při níž zemřela žena se svou dcerkou a viník nehody ujel a přijíždí také majitel hotelového řetězce Curtis O´Keefe, jež má v plánu St. Gregoryho odkoupit.

Jak k sobě co patří a kam dané věci zapadají, zjistíte, když knížku vezmete do ruky a pustíte se do čtení ;-)

————————————-

Zdeňka Bezděková - Říkali mi Leni

přebal z r. 1983
přebal z r. 1983

Knížku jsem přečetla během dvou dní a vlastně se není čemu divit. Setkáváme se s 10tiletou Leni Freiwald, která celý příběh vypráví, v poválečné době. Cítí, že v německém Hernstadtu není doma, že ji nemá nikdo rád. Neví, co je to pohlazení od maminky, ačkoliv ji má. Milována je jen ve svých snech, z nichž cítí, že tomu tak dříve bylo, ale ve své dětské hlavince není schopna si dát spojitosti dohromady. Čeká na ni nejedno překvapení, z nichž vám však neprozradím ani jedno… Přišli byste totiž o celý prožitek, pokud si knížku zvolíte jako průvodkyni několika dnů :-)

——————————————-

James Aldridge - Spor o poníka

j-aldridge

Na obrázku je obálka, kterou jsem našla na netu. Je to z toho důvodu, že knížka, jež mám doma já, přebal nemá. Nevím, kam se poděl, neboť jsem si ji přivezla nedávno od prarodičů. Byla vydána roku 1986 nakladatelstvím Albatros Praha a má pěkné ilustrace od Ervína Urbana. Pokud máte přebal někdo doma, byla bych velmi ráda, kdybyste mi dali vědět, poprosila bych alespoň o fotku, abych měla představuPalec vzhůra.

O čem knížka vypráví, se mohu zatím jen dohadovat, ale jakmile budu znalejší, nezapomenu na vás ;-) .

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články