Jaké to je po smrti?

Tak na tuto otázku vám skvěle odpoví publikace německého experta ve výzkumu umírání. Bernard Jakoby je uznávaný odborník a každá jeho přednáška je naplněna do posledního místečka. Není se co divit - po přečtení jeho jediné knihy bych se přihlásila také. Bohužel moje němčina je bídná a tak zůstanu u českého překladu bestseleru Život po smrti (nakl. Brána).

po_smrti

Nenajde se nikdo, kdo by, byť jen jednou, nepřemýšlel nad tím, co se s ním stane, až opustí “náš Svět”. Někteří se začnou smát, protože na nic takového nevěří, ale podle mého názoru většina začne opravdu dumat, jak to je, ačkoliv nahlas nic neřeknou. Naše společnost je v tomto ohledu stále zpátečnická a na každého, kdo se začne posmrtným životem zabývat, ukazuje prstem a vysmívá se… Bernard Jakoby se snaží tyto nesmyslné bariéry odstranit. Pokud se mezi řádky začtete pozorně, svůj názor a pohled na věc změníte. Velkým přínosem jsou osobní výpovědi jednotlivců, kteří se zmítali mezi životem a smrtí, ale také se zde čtenář dozví o minulých životech či komunikaci médií se zemřelými.

jakoby_zivot

Nyní bych ráda použila slova, která titul provázejí jako anotace a která by vás měla nalákat k přečtení Života po smrti - a pokud ne, přesto knihu neodsuzujte a zkuste to ;-) .

Opravdu existují posmrtný život a onen svět? Autor se již dlouhá léta zabývá zkoumáním okamžiků umírání a dospěl k poznání, že každý z nás je nesmrtelný. Ve své knize poprvé uveřejnil senzační poznatky ze svého bádání, výpovědi lidí, kteří se octli na hranici smrti a vrátili se zpět do života. Všichni shodně vyprávějí o existenci různých rovin vědomí, o podobných transcendentních zážitcích, které jsou už podrobně popsány v Tibetské knize mrtvých z 8. století. Jsou věci mezi nebem a zemí, které nelze vysvětlit střízlivým rozumem, a autor nám dává naději, že nad vším naším bytím existuje prasíla, jež nám dodává odvahu a víru a bez níž by naše věčnost byla nemyslitelná.

————

Co říci na závěr? Snad jen mé oblíbené úsloví ->

Život je krásný, ale přesto končí smrtí.

A proto není od věci si přečíst, co nás nejspíše čeká.

jing_jang

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články
 

Leave a Reply

Comments are closed.