Jak vycvičit draka

Do kin tento úchvatný film přišel na jaře letošního roku. Chystala jsem se na něj přespříliš dlouho, takže jsem ho shlédla až včerejší večer a po pravdě řečeno - rozhodně jsem nebyla zklamaná. Dojem byl o to působivější, že jsem zatratila dabing a podívanou si užila hezky pěkně v originále s titulky. Nic jiného vám ani nedoporučuji :-) .

how_to_train_your_dragon_poster

Příběh se odehrává ve vikingské vesničce Blp, kde si všichni žijí vcelku poklidným životem, který jim znepříjemňují jen draci. Náčelník kmene se snaží nalézt jejich hnízdo a zlikvidovat jej, ale jeho pokusy vycházejí stále naprázdno. Každý Viking je houževnatý a plný síly. Každý až na jednoho. Škyťák je synem náčelníka a ani trochu se nepodobá typickému Vikingovi. Nad ostatními vyniká inteligencí a zabíjet draky se mu příčí. Dokonce to dotáhne tak daleko, že se s jedním spřátelí a naučí se na něm létat. Zkrátka pravý opak všech. Jak tuto skutečnost přijme Škyťákův otec? A bude mít vůbec tu možnost? Vždyť o svém synovi příliš neví…

how_to_train_your_dragon

Ačkoliv je celý příběh celkem předvídatelný, je neuvěřitelný. Nechybí odvaha, láska, oddané a neobvyklé přátelství. Mnozí by mohli říct, že hlavní dějovou linii tohoto filmu můžeme nalézt ve stovkách jiných, ale není tomu tak. Vše je zasazeno do prostředí, kde je převážnou dobu zima, kde je spousta druhů draků, proti nimž stojí Vikingové žízniví po vzájemném boji. Snímek ubíhá svižným tempem, nenajdete zde nudné pasáže, nejednou se zasmějete. Skvělá propracovanost vás nadchne. Co vás ale musí uchvátit na sto procent, pak dech beroucí hudba.

how_to_train_your_dragon_2

Z každého songu na soundtracku je cítit vikingského ducha, vybavíte si jednotlivé scény, před očima se vám budou míhat nejen rozliční draci, ale také mladí válečníci ve výcvikové aréně a Vikingové na lodích. Nečekejte zpěv, ten obsahuje pouhopouhá jedna skladba. Do celkové podoby soundtracku skvěle zapadá, nemám co vytknout.

how_to_train_your_dragon_3

Suma sumárum hodnotím tento počin, jak nejvýše to jde, tedy 100%. Více se dozvíte >>zde<< a >>zde<< . Druhý odkaz vás zavede na stránku patřící ryze filmu od studia DreamWorks. Najdete zde popis všech postav, draků, kteří se ve snímku objeví, trailer, galerii, hry a také popis příběhu. Vše navíc v češtině, doporučuji vstoupit ;-) .

Pokud jste Jak vycvičit draka ještě neviděli, co nejdříve tak učiňte a rozhodněte se pro originál s titulky ;-) .

how_to_train_your_dragon_4

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články
 

Leave a Reply

Comments are closed.