Hudba, o níž čeští posluchači pramálo vědí

Je to až neskutečné, jak omezené možnosti mají milovníci hudby v naší republice :-( . Opravdu kvalitní hudby je málo, většina českých interpretů nestojí za nic a ze zahraničních se k nám taktéž dostávají paskvily, které se drze nechají nazývat kvalitní. Kam pak ten hudební svět spěje? Ne, nebudu jmenovat jednotlivé rádoby zpěváky, zpěvačky a kapely, neboť pak bych byla ukamenována. Místo toho vám nabídnu muziku, která se do našich končin jen tak nedostane a v rádiích ji nezaslechnete - buď se ji oblíbíte, či nikoliv - rozhodně vás však nenutím ji poslouchat a podřídit se, tak jak to po vás chce většina s jejich “rádiovkami” (a nemyslím tím pokrývku hlavy)… Nuže do toho, nechte vaše uši užívat si ;-) .

Regina Spektor

regina_spektor

- je americká písničkářka a pianistka, jejíž hudba je řazena do antifolkového žánru. Pokud si pod tímto stylem stejně jako já nic nepředstavíte, rozhodně si pusťte několik ukázek (určitě tak učiňte, i pokud jste znalec všech hudebních žánrů :-) ).

Fidelity


On The Radio

Samson

Better

Yael Naim

yael_naim - folková, a dalo by se také říci že popová, zpěvačka a písničkářka, která zpívá většinou anglicky a hebrejsky. Její singl New Soul byl jeden čas velmi často hraný v rádiu, jinak ale lidé Yael Naim vůbec nezaregistrovali…

New Soul

Paris

Too Long

Far Far

Kate Nash

kate_nash - britská kytaristka a zpěvačka, která je velmi populární na domácí půdě a značnou oblibu získala také v Americe. Její nejznámější a zároveň nejoblíbenější singl se nazývá Foundations, mezi mé favority ovšem patří Nicest Thing.

Foundations

Nicest Thing

Mouthwash

Skeleton Song

Värttinä

varttina - finská folková kapela, jejíž hudba vychází z té původní - ugrofinské a karelské a jejíž sestava se velmi často mění.

Nahkaruoska

Aitara

Seelinnikoi

Lemmenosto

(zdroj informací wikiepdia.org)

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články