Další na stole… (publikováno 5.1.2009)

untitled

Po návratu domů jsem z tašky vylovila měsíčník, o němž jsem se zmínila v předešlém příspěvku - Svět ženy. Pohodlně jsem se usadila a začala listovat…

Pro mě tento časopis, jež má v podtitulu “časopis, který poradí, pomůže a potěší”, představuje záruku kvality a příjemně stráveného času. Nejedná se o žádný bulvár, neobsahuje “zaručené zprávy ze [šoubyznysu]“, nikoho nepomlouvá. Pravidelně obsahuje rozhovor s jednou z našich osobností (v lednovém čísle je to Jitka Čvančarová), věnuje se některé z otázek týkajících se paragrafů - tedy na co máme právo ze zákona v daných situacích. Určité téma je uvedeno formou příběhu ze života, což nastíní pravdivý pohled na situaci a nemálo lidí se dozajista pozná :-) . V rubrice “Vyzkoušeli jsme pro vás” je vybrán jeden typ výrobku od několika výrobců a jejich následné porovnání; stejně tak se děje o pár stránek před s potravinou.

Co dále časopis nabízí? Snad každý si najde to své. Jako u každé správné tiskoviny tohoto rázu je na první stránce po otočení titulní uveden obsah. Svět ženy jej rozřazuje do sedmi kapitol - Život kolem nás, Styl a svět módy, Tajemství medicíny, Kulinářský koutek (uprostřed každého výtisku je navíc minisešitek s několika recepty zabývajících se určitým - např. polévky, omáčky), Naše rady a tipy, Zábava a volný čas, Může se to stát i vám. Poslední ze zmíněných kapitol odkazuje na stránky, na nichž naleznete sktuečné příběhy. Ty udeří na citlivou stránku, zvláště pak ty označené “Na citlivé téma”.

A abych nezapomněla, na úplně poslední stránce, jako třešnička na dortu, je k přečtění “Mužský úhel pohledu”, pro leden od Petra Šišky (uvádí pořad “Nic než pravda”) ;-)

Věřím, že jsem minimálně jednoho z vás, čtenářů (nebo spíše jednu ze čtenářek :-) ) navnadila na investování do koupě příjemného počtení. Pokud ne, přesvědčovat vás nebudu, ale za zkoušku to stojí, nemyslíte? ;-)

Líbí se ti tento článek? Přidej ho na Top Články