Archive for Únor, 2012

Vozová hradba tour 2011

Už je to přes dva měsíce, kdy jsem zažila dokonalej a jedinečnej (nemá smysl mluvit přehnaně spisovně ;-) ) zážitek. Jak už napovídá název článku, šlo o koncertní šňůru Daniela Landy.

vozova_hradba

Jakmile se objevily první zmínky o tom, že Dan Landa připravuje koncert, zpozornila jsem nejen já, ale i spousta dalších Landových příznivců (a že je nás opravdu hodně :-D ). Nebyl týden, kdy bych nenavštívila minimálně třikrát, čtyřikrát Danovy ofiko stránky. Vždyť kdo by chtěl prošvihnout ty nejlepší lístky? Díky Kamarádce (samozřejmě si to ty, Kačenko :-D proto taky to velký “k” B-) ) se zadařilo a my - rozuměje tím celkem čtyřčlennou skupinku :-) - měli lupeny přímo k pódiu. Teď zbývalo jediné - opatrovat vstupenku jako oko v hlavě a netrpělivě odpočítávat den za dnem až do 25. listopadu, kdy se konal koncert v pražské Tesla aréně…

Konečně přišel den “D” připadajíc na pátek. Naštěstí jsem měla celý týden dovolenou a nemusela se nijak stresovat s honěním času po pracovní době. Na sjednaný čas jsem dorazila do našeho hlavního města ke kamarádce, u níž jsem se ubytovala a společně jsme se poté vydaly směr Tesla aréna, u které čekaly dvě další členky naší skromné - avšak přiměřeně hlučné :-D - skupinky. Do haly jsme se dostaly před tím největším návalem a získaly u pódia slušná místa. Netrpělivost na Danův příchod se stupňovala vysokým tempem, vyprodaný sál odpočítával minutu po minutě…

daniel_landa

Díkybohu na sebe Dan nenechal dlouho čekat a rozjela se perfektní škála skladeb bez trapnýho playbacku. Na obří obrazovce běžely texty, díky nimž měl možnost zazpívat si úplně každý. Tedy i ti, kteří si nepamatují slovo od slova každé písně :-) . Zazněl i nový singl Bohemia, nádhera sama… Nesmím opomenout proslov, který zpěvák měl. Byl plný síly a odhodlání, přesně to, co zraněné češství potřebuje. Je jen otázkou, zda vše dospěje do zdárného konce. Koneckonců HRA se teprve rozjela. Ne, neprozradím vám, o co se jedná. Abyste totiž pochopili, je úplně nejlepší variantou jít >>sem<<, pustit si záznam Danova proslovu a poté první z indicií ;-)

Večer utekl šíleně rychle, ostatně jako vždy, když se skvěle bavíte a užíváte si to na plný pecky. Nemá smysl se tady dále rozplývat, předkládám vám několik málo ukázek přímo z konciku (nenavazují v časové posloupnosti) ;-)

a na závěr song Čech, jak jinak :-P B-)