Archive for Únor, 2011

Dotkni se duhy aneb Tacho OST

Vím, že mé příspěvky týkající se hudby a filmu nejsou zrovna dvakrát aktuální, ale věřím, že to pranic nevadí ;-) . Film Tacho jsem samozřejmě také ještě neviděla, což bych nahlas asi ani vyslovovat neměla :-D . Nicméně soundtrack k tomuto snímku poslouchám něco mále přes 14 dní a stále se ho nemohu nabažit. Dana Landu opravdu “žeru” a tak jsem si k Tacho OST přidala i další alba, jež mám ve sbírce :-) . Zaměřím se však na skladby ze soundtracku, kterému dávám 100% hodnocení (u Landy to prostě jinak nejde :-P ). Pojďte si tedy se mnou poslechnout malou ukázku :-)

Tacho

Maniak

Grázlíci

Loupežníci

Ten Little Gangsters

Epilog

 

Provázelo mě dětstvím II.

Včera mě chytila typická nostalgie, která vyvrcholila spuštěním klasické kazety nesoucí název Písničky z rosy :-) . Je to hrůza, jak si člověk uvědomí své stárnutí :-D No, co se dá dělat, věčné mládí by bylo taky na prd :-D .

pisnicky_rosy

Při poslechu některých písniček si danou pohádku vybavím se vším všudy, ale jsou tu také některé, na něž jsem zapomněla a jediné, na co si dokážu vzpomenout, jsou záblesky úvodních znělek. Ale přestože si na těchto pár openingů nevzpomínám, vím jistě, že dnešní pořady pro děti se s tímto nedá absolutně srovnávat. Za nás to byla první liga, která nás obohacovala. Dnes se mi chce při pohledu na televizi brečet… (Naštěstí jedna televize pochopila, že Gumídci, Šmoulové a Želvy ninjové nemají konkurenci :-D )

Zkusila jsem svoje štěstí na youtube.com a vyplatilo se. Celých sedmnáct skladeb ze čtyřiadvaceti jsem našla, což mou radost zdvojnásobilo. Než vám songy představím, chci jen upozornit, že název odpovídá originálnímu přebalu u kazety a v závorce je pak název pohádky, pokud je odlišný. Jde se na to :-)

1. Kačeří příběh (My z Kačerova)

2. Z mechu a kapradí (Pohádky z mechu a kapradí)

3. Ferda Mravenec

4. Létající Jeseter

5. Beruška (není pohádka)

6. Večerníček (skvělý song o populárním chlapíkovi :-) )

7. Skippy

8. Goro, bílý pes (u téhle skladby lze jen těžko zabránit slzám)

9. Vařila myšička (není pohádka)

10. Dva roky prázdnin (na motivy románu Julesa Verna)

11. Postraším, vystraším (není pohádka)

12. Willy Fog - úvod (Willy Fog na cestě kolem světa za 80 dní)

13. Willy Fog - závěr (Willy Fog na cestě kolem světa za 80 dní)

14. Sport Billy

15. Tom a Jerry

16. Kdyby prošel světa kraj (Nessova rodinka) - tu mám hrooozně ráda

17. Chip a Dale

Na závěr mohu říct jen jednu větu:

Moje dětství bylo super :-D .

 

Na skok s duhou…

Dnes přidávám jen velmi krátký příspěvek, který spočívá v oficielním klipu k songu od interpreta Israel Kamakawiwo’ole - Somewhere over the Rainbow. Nemám k písničce ani jednou připomínku, snad jen, že se mi zkrátka hooodně líbí a navozuje pohodovou náladu :-) .


 

Obálka odhalena!

Ano, je to tak, konečně je známa i oficielní obálka originálního vydání Vznešených mrtvých. Aby také ne, když dílo ve své domovině vyšlo minulý měsíc. Nebudu její odhalení zbytečně protahovat, podívejte se na ní společně se mnou ;-)

truth_beasts

Hlavními postavami závěrečného dílu druhé série jsou pochopitelně Wynn, Chane a vlk Chade. Trojice se bezpečně navrátila ke společenství (cechu) mudrců a ačkoliv se Wynn podařilo získat zpět ztracené listiny, měla jen krátkou příležitost do nich nahlédnout, neboť o jejich vlastnictví znovu přišla. Cena za tak krátký úspěch může být navíc příliš vysoká. Nepřátelství vedení cechu roste, což se projevuje úmyslným zadáváním nudných úkolů. Wynn má však vlastní plány -> vydává se hledat trpasličí pevnost Bäalâle Seatt, kde by mohla být ukryta koule, jedno z pěti mystických zařízení používaných Dávnými nepřáteli v mytické válce Zapomenuté historie…

(zdroj informací a obrázku: http://www.nobledead.com)

———

Na úplný závěr pro vás mám ne příliš veselou zprávu, která se týká vydání českého překladu prvního dílu druhé série. Bohužel se dočkáme až koncem letošního roku (jestli vůbec) :-( .