Archive for Leden 16th, 2011

OreSkaBand na scénu!

Dnes bych vás chtěla seznámit s kapelou pocházející ze Země vycházejícího slunce - OreSkaBand. Její kouzlo jsem objevila díky anime Naruto, kde při endingu hrál nejeden song této skupiny. Nikdy jsem tomu nevěnovala příliš pozornosti, spíše jsem závěrečné titulky přeskakovala, ale před pár dny se mi do hlavy vloudil jeden ze singlů a tak dlouho jsem si jej broukala, až mi v počítači skončil nejen ten :D . Teď už ale přikročím ke krátkému představení skupiny a několika ukázkám…

oreskaband

OreSkaBand

… je hudební skupina žánru ska (jak už napovídá název) a rock, kterou tvoří šestice žen pocházející z japonského města Sakai. Vznikla před osmi lety (členky v té době studovaly na střední škole), tedy roku 2003 a v současnosti působí v Osace. Kapela však není známá jen ve své domovině. Vystupovala například také v Kanadě a USA, pro které dokonce připravila samostatné album. Název skupiny se může doslovně přeložit jako “My jsme ska kapela”.

oreskaband_3

Zřejmě největší pozornost na sebe dívky strhly díky singlu Jitensha, který hrál u třináctého Naruto Shippuuden endingu. Tvůrci anime si OreSkaBand vcelku oblíbili, neboť jejich hudba provázela také jedenáctý ending anime Bleach a pokud si dobře pamatuji, tak i čtrnácté závěrečné titulky “klasického” Naruta.

členky a jejich postavení v kapele:

Ikasu - kytara, zpěv

Tae-san - bicí

Hayami - pozoun

Saki - trubka

Moriko - tenorový saxofon

Tomi - fender basa, zpěv (přiznám se, že jsem nepřišla na překlad slova fender)

oreskaband_2

alba:

  1. Penpal [2005]
  2. Ore [2006]
  3. WAO!! [2007]
  4. What A Wonderful World Vol.1 [2008]
  5. What A Wonderful World Vol.2 [2009]
  6. Color [2010]

oreskaband_5

ukázky vydaných singlů:

Almond - 1. 11. 2006

Wasuremono - 7. 3. 2007

Tsumasaki - 9. 5. 2007 (11tý ending anime Bleach)

Jitensha - 27. 4. 2007 (13tý ending anime Naruto Shippuuden)

zdroj informací:

http://en.wikipedia.org/