Archive for Leden, 2011

OreSkaBand na scénu!

Dnes bych vás chtěla seznámit s kapelou pocházející ze Země vycházejícího slunce - OreSkaBand. Její kouzlo jsem objevila díky anime Naruto, kde při endingu hrál nejeden song této skupiny. Nikdy jsem tomu nevěnovala příliš pozornosti, spíše jsem závěrečné titulky přeskakovala, ale před pár dny se mi do hlavy vloudil jeden ze singlů a tak dlouho jsem si jej broukala, až mi v počítači skončil nejen ten :D . Teď už ale přikročím ke krátkému představení skupiny a několika ukázkám…

oreskaband

OreSkaBand

… je hudební skupina žánru ska (jak už napovídá název) a rock, kterou tvoří šestice žen pocházející z japonského města Sakai. Vznikla před osmi lety (členky v té době studovaly na střední škole), tedy roku 2003 a v současnosti působí v Osace. Kapela však není známá jen ve své domovině. Vystupovala například také v Kanadě a USA, pro které dokonce připravila samostatné album. Název skupiny se může doslovně přeložit jako “My jsme ska kapela”.

oreskaband_3

Zřejmě největší pozornost na sebe dívky strhly díky singlu Jitensha, který hrál u třináctého Naruto Shippuuden endingu. Tvůrci anime si OreSkaBand vcelku oblíbili, neboť jejich hudba provázela také jedenáctý ending anime Bleach a pokud si dobře pamatuji, tak i čtrnácté závěrečné titulky “klasického” Naruta.

členky a jejich postavení v kapele:

Ikasu - kytara, zpěv

Tae-san - bicí

Hayami - pozoun

Saki - trubka

Moriko - tenorový saxofon

Tomi - fender basa, zpěv (přiznám se, že jsem nepřišla na překlad slova fender)

oreskaband_2

alba:

  1. Penpal [2005]
  2. Ore [2006]
  3. WAO!! [2007]
  4. What A Wonderful World Vol.1 [2008]
  5. What A Wonderful World Vol.2 [2009]
  6. Color [2010]

oreskaband_5

ukázky vydaných singlů:

Almond - 1. 11. 2006

Wasuremono - 7. 3. 2007

Tsumasaki - 9. 5. 2007 (11tý ending anime Bleach)

Jitensha - 27. 4. 2007 (13tý ending anime Naruto Shippuuden)

zdroj informací:

http://en.wikipedia.org/

 

Avatar: The Legend of Korra - nové info

Jsem ráda, že má článek o Avatarovi ze září loňského roku úspěch :) Nezapomněla jsem sledovat rozvoj pokračování -> Avatar: The Legend of Korra <- a mohu vám tedy dnes sdělit několik málo novinek…

oficielní poster

1.+ 2.

Objevil se pravděpodobný název jednoho z dvanácti připravovaných dílů, který zní Skeleton in the Closet (Kostlivec ve skříni). Je možné, že bude mít souvislost s princem Zukem, neboť to byl jeho “hlas”, který tuto informaci pustil ven. Dante Bosco (onen propůjčitel Zukova hlasu) navíc potvrdil svůj návrat do pokračování seriálu. Je však otázkou, zda se bude jednat o postavu novou či o postavu Zuka ve flashbacích.

3.

Tvůrci seriálu oznámili příchod Legendy na televizní obrazovky v letošním roce, to je známá věc. Pokud jste se ale těšili, že se bude jednat o brzký termín, musím vás bohužel zklamat. Skutečnost je taková, že si fanoušci musí počkat na podzim.

4.

informační, nepotvrzené, střípky:

  • pokud bude připravovaný seriál populární, je velmi pravděpodobné, že se 12 epizod dočká rozšíření (stejně tak se stalo u Avatar: The Last Airbender, kdy se původních 13 dílů rozrostlo na 61)
  • objevila se možnost, že je Korra potomkem Sokky a Suki
  • flashbacky se mohou také úzce týkat hlavních postav původního seriálu -> např. jak Zuko hledal svou matku, vývoj Ba Sing Se po jeho osvobození Řádem bílého lotosu, přestavění vzdušných chrámů apod.

5.

Asi nejzajímavější novinkou je video, kde je vidět Korra bojující se dvěma protivníky, aniž by však použila elementů. Místo toho ukazuje několik bojových technik, které podle všeho vycházejí ze stylů jednotlivých elementů, když jsou používány bendery. U klipu nebylo potvrzeno, že je z oficielních zdrojů, ale skutečnost, že snímek vznikl v korejských ateliérech, a že nese nápadnou podobnost se vzory použitých v původním seriálu, dává téměř 90% jistotu, že se jedná o spolehlivý klip.

A to je prozatím všechno, snad se objeví v co nejkratším čase další informace a třeba i oficielní trailer, který by dozajista ukázal z chystané novinky nejvíc :) .

zdroje informací:

http://avatar.wikia.com/