Archive for Říjen, 2010

Knižní kvarteto

Tentokrát se nebudu zaobírat zbytečně dlouhým úvodem a bez okolků přejdu k představení knižních recenzí. K přečtení dvou titulů jsem vás lákala před časem už v rubrice Knížka, ale to chyběla ukázka z recenze a také odkaz na ni :)

Anja Snellman - Obchod s mazlíčky

snellman_obchod1

Musím se přiznat, že Obchod s mazlíčky je vůbec první novodobá kniha, kterou jsem četla od severského autora. Obliba finské spisovatelky Anji Snellmanové neustále roste nejen v jejím domovském státě, kde patří k nejčtenějším literátům své generace, ale také vně hranic – namátkou vybírám Německo, Francii, Turecko či Litvu. Dílo Anji Kauranen, jak zní autorčino původní jméno, které vám představím, je zatím jejím posledním vyšlým u nás.

(ukázka z recenze)

Iris Johansen - Tekoucí písek

johansen_pisek

Iris Johansen je v současnosti považována za jednu z nejprodávanějších autorek. Není se co divit, vždyť co kniha, to bestseller. Nejinak je tomu u thrilleru Tekoucí písek, který se na českém knižním trhu objevil předešlého roku.

Tekoucí písek, pro nějž je typický do modra laděný přebal, je osmým svazkem patřícím do ságy, kde je hlavní postavou Eva Duncanová, forenzní sochařka.

(ukázka z recenze)

Clara Kramer - Clařina válka

kramer_valka

Druhá světová válka byla, a vlastně stále je, celosvětovou tragédií. Převážné většině se v této souvislosti vybaví slovo holocaust, který měl Zemi navždy zbavit židovského obyvatelstva. Nejspíše je zbytečné něco takového připomínat. Přesto se dodnes objevují tací, kteří brutální vybíjení židů popírají a tím zasévají pochybnosti mezi ty, již počátek čtyřicátých let dvacátého století nezažili. Proto jsou velmi důležitá svědectví přeživších, kterým je v současnosti téměř devadesát let. A jedním takovým svědectvím je i kniha Clařina válka.

(ukázka z recenze)

Ted Dekker - Dcery Lamače kostí

dekker_lamac

Dnes bych vám ráda představila knížku Dcery Lamače kostí, jejímž autorem je Ted Dekker. Tento zaoceánský spisovatel publikuje ve své domovině téměř deset let, přičemž platí, že co dílo, to úspěšný a oblíbený bestseller. Je proto až s podivem, že zatímco ve Spojených státech vyšel na začátku září další Dekkerův thriller, u nás se chystá teprve druhý v pořadí. Poprvé se mohli čeští čtenáři s dílem populárního tvůrce seznámit v červenci letošního roku, kdy nakladatelství Metafora vydalo The Boneman’s Daughters. Pojďte si se mnou Lamače trošku více přiblížit…

(ukázka z recenze)

————————————-

A to je zatím vše :-) Ještě bych vám chtěla připomenout, že vrcholí druhý ročník soutěže Píšu, píšeš, píšeme. Své příspěvky můžete stále zasílat do konce října ;-) .

 

Naruto pecky

Díky kámošce se ze mě stává čím dál tím větší závislák na anime nesoucí název Naruto. Nástupem do práce sice nemůžu koukat každý den, ale jakmile se naskytne příležitost, nejdu pod deset dílů a tak se mi podařilo dostat ke čtvrté sérii Naruto Shippuuden naruto_smile . A protože spousta openingů a závěrečných tracků je skvělých, rozhodla jsem se vám některé z nich představit ;-)

uzumaki-naruto

To je zatím všechno, ale jakmile se objeví další super songy, šoupnu je sem, ať si vaše uši taky zachrochtají blahem naruto_smile2.

naruto_kyuubi

 

Závist vládne světem

Dnešní svět je plný zloby, zášti a závisti. Někdy mi přijde, že lidská vstřícnost zmizela v nenávratnu, nikdo nikomu nenabídne pomocnou ruku. Pré mají lháři, podvodníci a kde jaká verbeš. Není to jen o špatně nastavených zákonech, ale především o lidské morálce a vnímání svého okolí -> a to je bohužel negativnější a negativnější :-( . Nechci tady ale být v roli mravokárce, každý ať si to v sobě urovná sám. Důvod, proč jsem se rozhodla těch několik řádek napsat, jsou dvě níže uvedená videa. Slovenský rapper Rytmus je autorem tracku Verejný nepriatel, ve kterém je přesně řečeno, jaká je převážná většina dnešní populace. Aby toho nebylo málo, Ruda z Ostravy se s Rytmusem dohodl na využití písně a předělal ji pro české posluchačstvo. Dost tedy zdržování a pojďte si poslechnout pravdu (ať se vám už bude líbit nebo ne)…

Rytmus - Verejný nepriatel

Ruda z Ostravy - Veřejný nepřítel

 

Shakespeare v netradiční úpravě

Každý z vás určitě ví, kdo byl William Shakespeare. Učí se o něm už žáci na základní škole, A právě proto, že je tomuto největšímu anglickému básníkovi a dramatikovi přiřčen nelichotivý titul povinné četby, je čten mnohými s odporem. Aby byl přístup omladiny ke klasice pozměněn, spatřil světlo světa projekt, ve kterém hraje hlavní roli japonská manga.

shakespeare

A o co tedy jde? Díla Williama Shakespeara jsou postupně zpracovávána jako komiks, přičemž neztrácejí nic na své působivosti. Manga je dnešním mladým velmi blízká (vzpomeňme na fenomenální anime Naruto) a o to více jsem ráda, že jsou komiksy překládány do češtiny. Nečekejte pouze přesné repliky ze Shakespearových dramat -> jsou proloženy dnešní řečí a také narazíte na občasný vulgarismus. No není to paráda :-D ?

Nyní vám ale předkládám to nejdůležitější, a sice odkaz na recenzi na webu Vaší Literatury, kde se dozvíte mnohem přesnější informace. Prosím, vstupte >>tudy<<.

manga-shakespeare