Archive for Březen 29th, 2010

Zaoceánská špína

O této knížce jsem psala již v rubrice Knížka, zde vám nabízím krátkou ukázku z recenze a odkaz na ni na webu Vaší Literatury :) .

Joël Michel - Lynčování

Lynčování – slovo, pod nímž si většina z nás představí ta nejhorší zvěrstva, jakých jsou lidé schopni, zvláště když se ocitnou v rozvášněném davu. Je přece tak jednoduché svést svou vinu na masu, jíž jsme byli v tu chvíli součástí. Nebo je snad tento argument oprávněný? …

(ukázka z recenze)

 

Jedna a dvě… knížek, jež mám za sebou :)

Ať se mi to líbí nebo ne, času na čtení mám velmi pomálu :-( . Termín odevzdání absolventské práce se neúprosně blíží, a tak se není co divit, že jsem od začátku roku 2010 přečetla pouhopouhé dvě knížky, abych rozečetla třetí. Možná se to někomu zdá dost, ale pro mě je to žalostný výsledek… Ale dosti bylo lamentování :-D Krátce vám jednotlivá díla představím…

Joël Michel - Lynčování - krutá zpráva o minulosti USA

michel_lync

Vlastně ani nevím, co napsat… Pořádně jsem to nevěděla ani při psaní recenze a přesto jsem ji jakýmsi záhadným způsobem dokončila. Ono totiž vystihnout význam díla Joëla Michela dá vcelku zabrat. Tolik zla a krutosti v jednom svazku? Věřte, že to jde… Mnohdy jsem Jižany odsuzovala a až podezřele často jsem jejich chování vůči černochům tak trochu chápala. Teď mě však neházejte do jednoho pytle s lynčujícími. Abyste pochopili, proč jsem taková slova řekla, musíte si “Lynčování” sami přečíst…Upozorňuji, že slabší povahy by to dělat neměly. Resp. mohou, ale až dojdou k jistým pasážím, ať je raději přeskočí ;)

více >>zde<<

Paul Hoffman - Levá ruka boží

hoffman_ruka

Očekávaný první díl plánované trilogie byl propagován nakladatelstvím, v němž vyšel, vcelku vehementně a úspěšně, neboť nejen mě knížka zaujala. Přečetla jsem ji během 14 dní a mé pocity jsou rozpačité - jsem nadšená i zklamaná zároveň, přesto se na další díl těším, i když nemám nejmenší tušení, kdy se na pultech knihkupectvích objeví. Nebudu se nyní o knize rozepisovat, to si nechám až do recenze, kterou plánuji napsat během prázdnin (na jaře mi nevyšel čas a nyní upřednostňuji jiné tituly :) )

Michael Jackson - Moonwalk

jackson_moonwalk

Čtu v současné době… Snad ani není třeba něco dodávat. Jedná se o autobiografii Michaela Jacksona, kterou vydal, když mu bylo něco kolem třiceti let. Mám za sebou první kapitolu a pevně věřím, že během týdne knížku přečtu, abych se mohla vrhnout na další, na níž se těším jak malé děcko :-D … Ale o tom až jindy ;)