Archive for Prosinec 30th, 2009

King of Pop

Myslím, že název jasně říká, komu bude dnešní příspěvek věnován :) Michael Jackson zemřel koncem června letošního roku a kolem jeho smrti se stále vedou bouřlivé diskuze na téma, proč se tak stalo. Já osobně mám jasno - zabil jej jeho vlastní lékař tunami léků, které do Krále popu ládoval. Možná se ptáte, proč se MJ věnuji až půl roku po jeho skonu. Nebudu vám nic nalhávat a “vybalím” pravdu ;) -> Michael Jackson mě dříve nechával chladnou. Ano, jeho písničky jsem měla ráda, ale jako osobnost jsem jej zrovna dvakrát nemusela. Svůj mylný názor, který byl z velké části zpracován lživými masmédii, jsem si poupravila na podzim. Díky mé velmi dobré kamarádce (díky, Veruš, milionkrát díky Zaláskován) se mi do rukou dostala Michaelova biografie, kde naleznete informace, jak to skutečně bylo. Ovšem, že nestačilo jen přečtení jedné knihy. Měla jsem s Veruš několik rozhovorů, jež skončily doporučením některých webovek a také sehnáním celé Michaelovy diskografie :) Sama jsem se přesvědčila, že bychom neměli soudit jen podle toho, co nám do hlavy tlučou média - jsou to jen samé lži a upravené pravdy tak, aby lidé odsuzovali a nechali se strhnout davem… Nesuďte, pokud nic nevíte, jen se tak zbytečně vystavujete budoucímu nepochopení a mnohdy také výsměchu.

michael_jackson

Abych nezapomněla - nenechte si ujít v klipech skvělou choreografii, která dala základ té dnešní ;) A vůbec, co vám budu povídat, po shlédnutí klipů sami uznáte, jaký byl MJ dokonalej člověk…

No a teď už konečně výběr klipů a songů od Krále popu Michaela Jacksona (co singl, to nádhera Asi tě miluju) :)

Ben - písnička, kterou MJ nazpíval jako dítě. Pozorně se zaposlouchejte, ať sami poznáte, jaký talent v tomto hochovi byl…

Earth Song

In The Closet - v tomto klipu působí MJ neuvěřitelně sexy Fakt super

You Are Not Alone - v klipu se MJ objevil se svou první ženou Lisou Marií Presley

Dirty Diana

Heal The World

They Don’t Care About Us

Thriller - základní klip (každý minifilm měl zakázáno vkládání Ďábel)

Beat It

Billie Jean

Will You Be There

Bad

Smooth Criminal

Say, Say, Say - MJ & Paul McCartney (později se rozkmotřili, neboť bývalému “broukovi” se nelíbilo, že MJ odkoupil práva na mnoho songů Beatles dříve než on sám - no co, měl si pospíšit, že jo Smích)

This Is It - poslední Michaelova píseň, která stále hraje z rádií (jeden z mála kvalitních songů, které se dnes z přehrávačů linou - boha co dneska ty rádobyhvězdy produkujou za plevel, to se nedá poslouchat - ale to jsem odbočila Zeleňák)

Pochopitelně je nemožné, abych sem vložila veškeré písně Michaela Jacksona. Pokud jej obdivujete a jeho songy se vám také líbí, neváhejte a pořádně se jimi na youtube.com prohrabte ;) . Ode mě je to dnes všechno a snad někdy v blízké době opět přibudou nějaká tématická i netématická videa - krásný nový rok Čtyřlístek.