Archive for Prosinec 11th, 2009

Pestrý víkend

Vím, že od doby, kdy jsem se vrátila z lázní, uplynula značná doba… Bohužel se mi příliš nechtělo psát o mém tamním pobytu, veškeré jiné činnosti jsem považovala za daleko důležitější a přínosnější :-) . Ačkoliv mám spoustu věcí k učení, neboť mě čeká náročný závěrečný týden před přípravou na zkouškové období, rozhodla jsem se další příspěvek přidat - jenom přece jsem se dnes celý den věnovala škole, tak proč si nedopřát oddych, že ano Fakt super

jděte dál vpravo od altánu a objevíte vrata vedoucí do prostoru, kde se odehrávali Pivní slavnosti :)

jděte dál vpravo od altánu a objevíte vrata vedoucí do prostoru, kde se odehrávaly Pivní slavnosti :)

První lázeňský týden jsme se spolubydlící zakončily víkendovou akcí “Pivní slavnosti”. Rozrostly jsme se o dalšího člena - Pavlínu, kterou jsme v brzké době překřtily na “naší lázeňskou mámu”. O zábavu bylo tedy postaráno… Původně měla naše skupinka namířeno úplně někam jinam, ale osud nás zavál na oslavu zlatavého moku :-D .

skupina Plektrum

skupina Plektrum

Slavnosti měly úspěch, lidí habaděj, pitiva - a s tím spojená nutnost jíst a využívat onu místnost -, bylo dostatek. Rocková skupina Plektrum, o níž jsem vskutku neměla tušení, hrála peckově. Můj zpěv na falešné tónině (jinak opravdu zpívat neumím) zanikl v pění ostatních návštěvníků Zeleňák.

Zkrátka odnesla jsem si skvělý zážitek, který mi nepokazil ani blbej chlap, který nás vtipně polil pivem, když začal nesmyslně skákat po lavici (taky měl mít ve svých letech rozum) Ospalec :-) .

pohled na Národní třídu od Nové kolonády

pohled na Národní třídu od Nové kolonády

Ačkoliv jsem se do postele v sobotu dostala poněkud později, přesto jsem neznámým zázrakem dokázala následující den vstát natolik brzo, abych stihla tradiční průvod kloboučníků, který pořádají nadšenci a zastánci tradičního lázeňského obleku každou neděli od jara do podzimu. Před desátou hodinou ranní se všichni shromáždí a jakmile odbije celá,  vydají se pravidelnou trasou. Přidat se má možnost každý, kdo má slušivý obleček a na hlavě pochopitelně klobouk, který je nezbytností :-) . Já osobně jsem se nezúčastnila, protože jsem o této akci nic nevěděla a klobouk si nepřivezla. Nebudu to již dlouho prodlužovat, pokochejte se několika fotečkami ;-) sipka

shromažďování se...

shromažďování se...

čelní pohled před zahájením

čelní pohled před zahájením

pohled ze strany

pohled ze strany

a poslední foto - lepší je to naživo, ale to vám jistě nemusím povídat :)

a poslední foto - lepší je to naživo, ale to vám jistě nemusím povídat :)

Další příspěvek o lázních se pokusím přidat v lepším termínu než dosud ;-) .