Archive for Prosinec, 2009

King of Pop

Myslím, že název jasně říká, komu bude dnešní příspěvek věnován :) Michael Jackson zemřel koncem června letošního roku a kolem jeho smrti se stále vedou bouřlivé diskuze na téma, proč se tak stalo. Já osobně mám jasno - zabil jej jeho vlastní lékař tunami léků, které do Krále popu ládoval. Možná se ptáte, proč se MJ věnuji až půl roku po jeho skonu. Nebudu vám nic nalhávat a “vybalím” pravdu ;) -> Michael Jackson mě dříve nechával chladnou. Ano, jeho písničky jsem měla ráda, ale jako osobnost jsem jej zrovna dvakrát nemusela. Svůj mylný názor, který byl z velké části zpracován lživými masmédii, jsem si poupravila na podzim. Díky mé velmi dobré kamarádce (díky, Veruš, milionkrát díky Zaláskován) se mi do rukou dostala Michaelova biografie, kde naleznete informace, jak to skutečně bylo. Ovšem, že nestačilo jen přečtení jedné knihy. Měla jsem s Veruš několik rozhovorů, jež skončily doporučením některých webovek a také sehnáním celé Michaelovy diskografie :) Sama jsem se přesvědčila, že bychom neměli soudit jen podle toho, co nám do hlavy tlučou média - jsou to jen samé lži a upravené pravdy tak, aby lidé odsuzovali a nechali se strhnout davem… Nesuďte, pokud nic nevíte, jen se tak zbytečně vystavujete budoucímu nepochopení a mnohdy také výsměchu.

michael_jackson

Abych nezapomněla - nenechte si ujít v klipech skvělou choreografii, která dala základ té dnešní ;) A vůbec, co vám budu povídat, po shlédnutí klipů sami uznáte, jaký byl MJ dokonalej člověk…

No a teď už konečně výběr klipů a songů od Krále popu Michaela Jacksona (co singl, to nádhera Asi tě miluju) :)

Ben - písnička, kterou MJ nazpíval jako dítě. Pozorně se zaposlouchejte, ať sami poznáte, jaký talent v tomto hochovi byl…

Earth Song

In The Closet - v tomto klipu působí MJ neuvěřitelně sexy Fakt super

You Are Not Alone - v klipu se MJ objevil se svou první ženou Lisou Marií Presley

Dirty Diana

Heal The World

They Don’t Care About Us

Thriller - základní klip (každý minifilm měl zakázáno vkládání Ďábel)

Beat It

Billie Jean

Will You Be There

Bad

Smooth Criminal

Say, Say, Say - MJ & Paul McCartney (později se rozkmotřili, neboť bývalému “broukovi” se nelíbilo, že MJ odkoupil práva na mnoho songů Beatles dříve než on sám - no co, měl si pospíšit, že jo Smích)

This Is It - poslední Michaelova píseň, která stále hraje z rádií (jeden z mála kvalitních songů, které se dnes z přehrávačů linou - boha co dneska ty rádobyhvězdy produkujou za plevel, to se nedá poslouchat - ale to jsem odbočila Zeleňák)

Pochopitelně je nemožné, abych sem vložila veškeré písně Michaela Jacksona. Pokud jej obdivujete a jeho songy se vám také líbí, neváhejte a pořádně se jimi na youtube.com prohrabte ;) . Ode mě je to dnes všechno a snad někdy v blízké době opět přibudou nějaká tématická i netématická videa - krásný nový rok Čtyřlístek.

 

Poslední recenze r. 2009

Před zakončením roku 2009 bych vás chtěla stihnout pozvat na své zatím poslední recenze :) Nebude se však jednat o klasické pozvánky, neboť o obou knížkách jsem se zmínila v rubrice Knížka. Stačí tedy jen, pokud kliknete na název či obrázek a dostanete se na web Vaší Literatury :)

Nicolas d’Estienne d’Orves - Pohrobci zla

Na první pohled krkolomné jméno francouzského spisovatele a novináře nepatří mezi ta nejznámější a do podvědomí čtenářů za hranicemi země, která se pyšní Eiffelovou věží, se dostává jen velmi pozvolna.

(ukázka z recenze)

Linwood Barclay - Na loučení nebyl čas

Kanaďan s americkými kořeny Linwood Barclay se živil publicistikou, než jej zcela pohltilo spisovatelství. Dílo Na loučení nebyl čas je jeho prvním samostatným thrillerem, který poprvé vyšel roku 2007, u nás pak o dva roky později.

(ukázka z recenze)

 

Knižní průšvih

I tak by se dalo nazvat mé flinkání ohledně rubriky  Knížka. Cokoliv jsem přečetla, na to jsem napsala recenzi a upoutávku na ni zařadila do kategorie Vaše Literatura, což byla pochopitelně chyba, neboť jsem měla dílu věnovat pozornost i zde :) . Omlouvám se tedy a jdu zčásti svou liknavost napravit ;) .

Po Tolkienově Hobitovi jsem přečetla celkem šest knížek a nyní mám rozečtenou sedmou. Vím, není to mnoho, ale závěrečný ročník není legrace a zvláště nyní, počátkem zkouškového období a blížícím se posledním semestrem, se má nervozita - a strach, ačkoliv to nerada připouštím -, stále stupňuje.

Nechci se při představování jednotlivých knižních děl opakovat, a proto zvolím odlišnou metodu než dosud. Věřím, že mi to prominete :)

bratři Mrštíkové - Maryša

Jsem si jista, že toto slavné drama nemusím nikterak představovat. Setkala jsem se s sním i na střední škole a druhým přečtením si mě získalo ještě víc :) Všem známý tragický příběh, kdy si nebohá Maryša musí z donucení vzít starého a nepříjemného vdovce Vávru, ačkoliv její srdce bije pro jiného, byl  - a do dnešního dne stále je -, ztvárněn v nejednom divadle. Obsah díla naleznete >>zde<<.

Ariana Franklinová - Vykladačka smrti

O tomto historickém thrilleru jsem napovídala vcelku dost v rubrice Vaše Literatura, a proto vás bez nejmenšího otálení odkážu >>sem<< :)

James Frey - Můj přítel Leonard

Tak tuhle knížku vám vřele doporučuji :) Je psána originálním způsobem, na který si okamžitě přivyknete. Svou otevřeností a upřímností si autor musí chtě nechtě získat každého čtenáře. Druhé Freyově autobiografii předchází titul Milion malých střípků, jež byl bestsellerem stejně jako “Leonard” :) Neváhejte a knihu si určitě přečtěte. Možná vás více naláká recenze >>zde<< ;)

Nicolas d’Estienne d’Orves - Pohrobci zla

Obsáhlý román nepříliš známého francouzského autora se dotýká otázky druhé světové války a možných událostí v pozadí. Jde zcela o smyšlený příběh, na což autor sám poukazuje, aby předešel zbytečným dohadům. Děj se neodehrává jen v 21. století. Čtenář se “podívá” například do událostí roku 1987 nebo do časů před pádem Třetí říše. Mohu vás ujistit, že pohrát si s myšlenkou, co by bylo, kdyby…, je velmi zajímavé a také dosti děsivé Lsivý. Recenzi naleznete >>zde<<.

Linwood Barclay - Na loučení nebyl čas

Představte si, že je vám méně než patnáct let a žijete ve spokojené rodině. Sem tam se pohádáte s rodiči, z úst vám vyletí nepěkná slova, ale uvnitř víte, že to tak nemyslíte. A pak najednou… Nic, samota, nepochopení a trýznivá bezmoc. Po jedné takové noční hádce se totiž probudíte to tíživého ticha, žádný rodinný člen není k nalezení. Kam všichni zmizeli? Proč vás nechali samotné? Co se to sakra děje? Nekonečně mnoho otázek, na které neexistují odpovědi. Nebo snad ano? Po dlouhých pětadvaceti letech se začínají vynořovat nejasné indicie, které pomalu, ale jistě, získávají zřetelné obrysy. Možná, že se Cynthia konečně dobere rozuzlení celé záhady. Nebo jde jen o krutou zábavu kohosi třetího? Nebraňte se, otevřete tvrdé desky a ponořte se do napínavého příběhu, který učinil dílo velmi oblíbeným :) . Pro více informací vám i teď nabízím “tlačítko” >>zde<< ;)

David l’Hermitte - Michael Jackson 1958 - 2009

l'hermitte_jacksonBiografie “Krále popu” není určena jen pro zavilé příznivce, nýbrž pro všechny, které zajímá skutečný život Michaela Jacksona, který tragicky zesnul tento rok. Zpěvák měl nejen fanoušky, ale také odpůrce, někoho nechával chladným. Jeho písničky si však našly cestu do srdcí všech (ale no tak, jen si to přiznejte - minimálně jeden takový singl dozajista existuje, jen nemáte ponětí, že jej nazpíval zrovna Michael). Ani já sama jsem se o Jacksona příliš nezajímala, avšak na doporučení kamarádky jsem si knížku zapůjčila a nikdy jí nepřestanu být vděčná, že mě k tomu dohnala, neboť jsem si mohla poupravit svůj mylný a médii zpracovaný úsudek. Přestaňte věřit masmédiím, neříkají pravdu a určitě si tuto knihu přečtěte ;) Recenzi najdete >>zde<<.

Boris Starling - Zatmění

starling_zatmeniZatím poslední ze Starlingových knih se čte velmi těžko. Zatímco všechny předešlé jsem přečetla jedním dechem, u tohoto díla mám značné problémy. Svědčí o tom také fakt, že knížku čtu zhruba od konce listopadu a jsem teprve za půlkou. Začátek byl pro mne nejhorší, nyní se začíná Starling konečně “rozjíždět”. Přesto přese všechno mi první stránky dojem z titulu zkazily a tím je pro mne těžší se začíst. Až mé oči přejedou poslední slovo této knihy, dozajista napíši recenzi a vy si tak budete moci udělat realističtější obrázek o Zatmění sami. Možná, že když se rozhodnete knížku přečíst, ještě mě předeženete…

pozn.: recenze >>zde<<

 

Psí kusy mezi řádky

psi_kusy_12 Po hodně dlouhé - ale opravdu hodně dlouhé - době jsem objevila skvělý časopis, který se na mém psacím stole bude objevovat v pravidelné periodě :-) .

O měsíčníku Psí kusy jsem se dozvěděla na jednom nejmenovaném diskusním serveru. Jak už to tak bývá, vzápětí jsem na časopis pozapomněla. Naštěstí mě při jednom čekání na autobus “praštil” do očí, když byl vystaven za sklem novinového stánku. Neváhala jsem a tiskovinu zakoupila. Ani na okamžik jsem nelitovala vydaných financí, neboť jsem podvědomě tušila, že svírám opravdu kvalitní čtení :-) .

V každém čísle jsou pravidelné rubriky, jež přinášejí nové informace, poznatky a informace. Nechybí návštěva slavné osobnosti, od které se dozvíme, jak se jí žije se psem, v encyklopedii nás redaktoři seznámí s jedním z mnoha psích plemen, uprostřed časopisu naleznete foto měsíce… Zkrátka - každá obálka ukrývá kupu skvělých čtenářských zážitků ;-) .

Z prosincového čísla mě nejvíce zaujaly “psí vánoce”. Součástí tohoto článku je totiž - krom sdělení, co pejskovi o Vánocích do tlamy nepatří, co je vhodné pod stromeček a jak a do čeho dárek pro našeho psího kamaráda zabalit -, nejeden recept na nefalšované psí cukroví :-D . Osobně jsem jej letos nezkoušela, ale příští rok se do toho nejspíš vrhnu :-) .

Na úplný závěr bych vás chtěla pozvat na webovky Psích kusů, které jsou přehledné a nabízejí základní informace o vydavateli. Mimo jiné zde naleznete archiv (což je skvělá věc) a také pozvánku k nahlédnutí do  aktuálního čísla. Na internetové stránky časopisu se dostanete například kliknutím na obrázek v tomto článku či v levém sloupci v “Odkazech” ;-) .

Přeji příjemné čtení a nezapomeňte se s Psími kusy pochlubit i svému chlupatému kamarádovi, popřípadě kamarádům ;-) .

 

Pestrý víkend

Vím, že od doby, kdy jsem se vrátila z lázní, uplynula značná doba… Bohužel se mi příliš nechtělo psát o mém tamním pobytu, veškeré jiné činnosti jsem považovala za daleko důležitější a přínosnější :-) . Ačkoliv mám spoustu věcí k učení, neboť mě čeká náročný závěrečný týden před přípravou na zkouškové období, rozhodla jsem se další příspěvek přidat - jenom přece jsem se dnes celý den věnovala škole, tak proč si nedopřát oddych, že ano Fakt super

jděte dál vpravo od altánu a objevíte vrata vedoucí do prostoru, kde se odehrávali Pivní slavnosti :)

jděte dál vpravo od altánu a objevíte vrata vedoucí do prostoru, kde se odehrávaly Pivní slavnosti :)

První lázeňský týden jsme se spolubydlící zakončily víkendovou akcí “Pivní slavnosti”. Rozrostly jsme se o dalšího člena - Pavlínu, kterou jsme v brzké době překřtily na “naší lázeňskou mámu”. O zábavu bylo tedy postaráno… Původně měla naše skupinka namířeno úplně někam jinam, ale osud nás zavál na oslavu zlatavého moku :-D .

skupina Plektrum

skupina Plektrum

Slavnosti měly úspěch, lidí habaděj, pitiva - a s tím spojená nutnost jíst a využívat onu místnost -, bylo dostatek. Rocková skupina Plektrum, o níž jsem vskutku neměla tušení, hrála peckově. Můj zpěv na falešné tónině (jinak opravdu zpívat neumím) zanikl v pění ostatních návštěvníků Zeleňák.

Zkrátka odnesla jsem si skvělý zážitek, který mi nepokazil ani blbej chlap, který nás vtipně polil pivem, když začal nesmyslně skákat po lavici (taky měl mít ve svých letech rozum) Ospalec :-) .

pohled na Národní třídu od Nové kolonády

pohled na Národní třídu od Nové kolonády

Ačkoliv jsem se do postele v sobotu dostala poněkud později, přesto jsem neznámým zázrakem dokázala následující den vstát natolik brzo, abych stihla tradiční průvod kloboučníků, který pořádají nadšenci a zastánci tradičního lázeňského obleku každou neděli od jara do podzimu. Před desátou hodinou ranní se všichni shromáždí a jakmile odbije celá,  vydají se pravidelnou trasou. Přidat se má možnost každý, kdo má slušivý obleček a na hlavě pochopitelně klobouk, který je nezbytností :-) . Já osobně jsem se nezúčastnila, protože jsem o této akci nic nevěděla a klobouk si nepřivezla. Nebudu to již dlouho prodlužovat, pokochejte se několika fotečkami ;-) sipka

shromažďování se...

shromažďování se...

čelní pohled před zahájením

čelní pohled před zahájením

pohled ze strany

pohled ze strany

a poslední foto - lepší je to naživo, ale to vám jistě nemusím povídat :)

a poslední foto - lepší je to naživo, ale to vám jistě nemusím povídat :)

Další příspěvek o lázních se pokusím přidat v lepším termínu než dosud ;-) .