Archive for Listopad, 2009

Vánoční nadílka trochu jinak

Jak jistě víte, včera byla první adventní neděle, neklamný důkaz toho, že se blíží Štědrý den :-) . Vánoce patří k nejkrásnějším dnům v roce, pokaždé mě naplní těžko popsatelný pocit - mé smutky se odsunou do pozadí, nechám samu sebe prodchnout neviditelným kouzlem a užívám si nádhernou atmosféru plnými doušky. Jsem velmi vděčná, že můj blog navštěvujete (ať už pravidelně či nikoli), a proto bych vás ráda obdarovala předčasným dárkem - a sice výběrem vánočních koled, jež patří k mým nejoblíbenějším :-) . Pokud však některý/á z vás nepatříte k milovníkům vánočních svátků, omlouvám se, ale pro vás dárek nemám - přesto se pokuste odpoutat od všedních starostí a užívejte nastalý klid a pohodu ;-)

Koledy jsem nijak neřadila, jsou uvedeny v náhodném pořadí :-)

Veselé Vánoce (původní nahrávka z r. 1962, zpívají Settleři s Magdou Hrnčířovou)

Pásli ovce valaši

Štěstí, zdraví, pokoj svatý

Veselé vánoční hody

Rolničky (verze od H. Zagorové, jiná není k nalezení, ale zpíváno je to moc hezky :-) )

Pojďte chlapci k nám

Půjdem spolu do Betléma

Jak jsi krásně neviňátko

Chtíc aby spal (v podání Karla Gotta - nádhera)

Nesem vám noviny

Narodil se Kristus Pán

Tichá noc

Purpura

Štědrej večer nastal

Já bych rád k Betlému

NETRADIČNÍ VÁNOČNÍ PÍSNĚ :-)

Janek Ledecký - Sliby se maj plnit o Vánocích

Petr Kotvald - Vánoce hrajou gloria

Bohužel jsem nenalezla jednu skvělou koledu a dvě báječné písničky, tak vám je alespoň doporučím ;-) Podle mého názoru je budete znát…

Stojí vrba košatá

Janek Ledecký - Ryba rybě

Jan Nedvěd - Byla cesta, byla ušlapaná

advent

Pokud jste se dostali až na samotný konec tohoto příspěvku, čeká na vás bezkonkurenční videoreklama, kterou miluje snad každý Fakt super

 

Šenkýřka

Je skvělá písnička od Jardy Hypochondra. Nejde ani tak o video, jakož spíš o song samotný - užijte si to stejně jako já BanánZeleňák Palec vzhůra

 

Pozdě, ale přece

U předchozího příspěvku jsem slíbila, že do konce daného týdne přidám pozvánku na další z mých článků na serveru Vaseliteratura.cz. Bohužel se mé plány zvrtly, což mě pochopitelně příliš neomlouvá… Dost ale plkání, je čas představit si následující :-)

Ariana Franklinová - Vykladačka smrti

franklin_vykladacka Detektivní thriller ze středověké Cambridge zaujme každého čtenáře milujícího napětí až do posledního okamžiku. Ano, je pravda, že jsem v této knížce odhalila minimálně jednu zápletku, avšak to jen proto, že autorka zvolila špatná slova a aniž by chtěla, tajemství prozradila. To ale nic nemění na čtivosti a oblíbenosti této knihy. Neváhejte, přečtěte si celou recenzi a sami uvažte, zda titul nestojí za vaši pozornost - uvidíte, že ano ;-) .

James Frey - Můj přítel Leonard

frey_leonardBestseller, který se čte snad sám od sebe - jak jinak si vysvětlit, že stránky ubíhají tak rychle, až jste najednou na konci?

Knížka se pyšní originálním stylem psaní, jež zaujme bezesporu každého čtenáře. Je bezprostřední, autor své zážitky vypráví “lidsky”, čímž myslím, že zde naleznete slang a vulgarismy. Pokud tedy patříte mezi puritány, ušetřete Leonarda vaší pozornosti Spokojený.

Boris Starling - Mesiáš

Autor Mesiáše patří k mým nejoblíbenějším, a proto se není čemu divit, že jsem napsala na jeho prvotinu recenzi. Nebudu nic dál prozrazovat, vše podstatné je řečeno na serveru Vaseliteratura.cz ;-)

———————————-

Prozatím se z této “sekce” loučím. Další pozvánku zde najdete v dostatečném časovém rozmezí od zveřejnění mého článku na jeho domovských stránkách :-) .