Archive for Červenec 22nd, 2009

Naprostá bomba…

… je níže uvedené video Zeleňák

 

První příspěvky

Před necelým měsícem, tzn. 30. června, mi vyšel první a 15. července druhý článek v sekci “Čtenářský deník”. Třetím mým příspěvkem je má historicky první recenze na spisovatele. Jako asi každý člověk, i já bych se ráda pochlubilaZeleňák. Proto se vás pokusím nalákat na stránky Vaší Literatury mými příspěvky. Pokud se vám budou líbit, pak vězte, že na VL naleznete kvalitnější příspěvky, než jsou ty moje ;-)

Karel Jaromír Erben - Kyticeerben

Sbírka poprvé vydaná roku 1853 je dnes oblíbená snad u všech čtenářů, kterým se dostala do rukou. V tomto článku naleznete obsah a význam jednotlivých básní.

Daniel Defoe - Robinson Crusoerobinson

Román, který anglického spisovatele dostal do podvědomí čtenářů de facto, zařazujeme do počátku realismu. Stejně jako Erbenovu Kytici, i obsah tohoto díla naleznete v sekci “Čtenářský deník”.

Boris Starlingstarling_boure1

Starlingova díla jsou u nás stále oblíbenější a není se co divit, neboť jeho umění popisu do mnohdy děsivých detailů, je skvostné. Jedná se o recenzi, která se vám pokusí přiblížit spisovatelův život.

——————————————————-

Na celé články se dostanete, pokud kliknete na jejich název (tzn. např. ztučnělý a podtržený “Boris Starling”) :-) .

 

The Owl, aneb zábava zaručena

The Owl - sova, která nezná hranic a zaručeně vás pobaví. Víc nemusím říkat, pojďte se pobavit se mnouZeleňák .

p.s.: nejsou to všechny epizody, jež jsem měla možnost vidět na televizním kanálu Jetix, ale myslím, že to vůbec nevadí :-D