Archive for Červenec 9th, 2009

Melancholie

… neboli depkárny jsou písničky, které nepatří k nejveselejším. Pokud máte dobrou náladu, neradila bych si je pouštětAtomovka. I když je pravda, že je mnohem lepší si je poslechnout za dobré nálady, než když se vám daří bídně. Ale uznejte sami - jakmile na vás dolehne depka, nedáte raději přednost songům, jež vašemu rozpoložení odpovídají? Já tedy rozhodně ano. A protože moje cítění je v současnosti na bodu mrazu, rozhodla jsem se, že  se s několika osvědčenými písničkami podělím :-)

Každá písnička z následujících je okouzlující, i když vhání slzy do očí. Možná proto si je ráda pouštím v mizerné náladě - mnohdy se uleví, jakmile se vypláčete…

1. začínám úžasným zpracováním songu “Hallelujah” od Jeffa Buckleyho

2. slova téhle písničky dokreslují její smysl (překlad na mých stránkách zde). Ale teď už Kate Nash a “Nicest Thing” - video je zřejmě sestříhané z nějakého filmu či seriálu. Vybrala jsem jej proto, že je to nejlepší verze :-)

3. tak k téhle věcičce, myslím, nemusím nic dodávat… - Barbra Streissand&Celine Dion - “Tell Him”

4. Bonnie Tyler - “Total Eclipse of the Heart” - oblíbená po celém světě

5. myslím, že je to jediná písnička v českém znění, kterou uvedu v této kategorii - uchvacující Marie Rottrová - “Lásko, voníš deštěm”. Geniální hudba, geniální text, geniální zpěv…

6. Nickelback - “Far Away” - nádhera, nádhera, nádhera - vím, že se opakuji, ale jinak to nejde :-)

7. Faith Hill - “There You´ll Be” (překlad zde)

8. Metallica - “Nothing Else Matters” - tahle tutová melancholárna tu nesmí chybět. A našla jsem ji se skvělým “vlčím” videem ;-)

9. Damien Rice - “The Blower’s Daughter”

10. jsem ráda, že zrovna na desítku vyšla krásná písnička od Markéty Irglové z filmu Once - “If You Want Me” :-)

11. od legendárních The Beatles jsem ze tří songů, které mám ve svém playlistu tzv. “zabijáků”, vybrala “Yesterday”

12. od Radiohead uvádím hned dvě nahrávky. Jako první je to “No Surprises”

13. a jako druhý song od Radiohead - “Fake Plastic Trees”

14. kam se na tuhle skladbu hrabe Radiohead - tohle je tak depresivní muzika, až z toho mrazí Mimozemštan :-D . Spinvis - “Ferdinand Chavel” - protože song na serveru youtube.com není, vkládám odkaz na přehrání písně :-) .

Spinvis - Ferdinand Chavel

15. pomalu, ale jistě, se blížím ke konci výčtu deprimujících písniček. Nechte se ještě chvilku vést  - Sufjan Stevens - “John Wayne Gacy Jr.” Video je takové vtipnější, k té písničce mi ani moc nejde :-D .

16. jako předposledního interpreta vám představuji Ólafura Arnaldse se skladbou “3055″

17. poslední melodicky optimističtější písnička :-) Sigur Rós - “Inní mér syngur vitleysyngur”


Bonbónek na konec Fakt super

Song, jež jsem cíleně zařadila na samý závěr jako “sladkou” tečku. Od samého začátku kdy se rozlinou první tóny, je jasné, jakou náladou písnička vládne. Vyvolává nejsmutnější okamžiky života a rozjitřuje bolest v duši… - no, tedy minimálně u mě tomu tak je… Vega 4 - “Love Breaks Down”

NO A PŘÍŠTĚ SNAD NĚCO VESELEJŠÍHO, SLIBUJI Ano.