Archive for Červen 27th, 2009

Finlandia Midnight Sun 2009

Letošní rok jsem měla možnost s přáteli tuto akci navštívit a tak jsem neváhala. Když jsem si z nejmenované cestovní kanceláře hrdě odnášela lístek, netušila jsem, že budu svých peněz tak trochu litovat. Ale hezky popořádku…

midnight-sunK  Branické louce, kde se Finlandia Midnight Sun 2009 konal, jsme dorazili okolo půl 6. Poslušně jsme se postavili do poměrně dlouhého zástupu, který se k našemu překvapení nehýbal. Začátek akce byl avizovaný na 18 hodinu, ale pořadatelé v tuto začali teprve pouštět do areálu Kuk.... Dle mého názoru první zásadní chyba.

Při vstupu do vyhrazeného prostoru začalo pršet, ale naštěstí po nějakém čase déšť ustal a znovu se nám na hlavy nespustil. Zcela vpředu stálo pódium, kde měly vystoupit ohlášené hvězdy. Po levé straně byste našli dva stánky s jídlem, uporstřed jeden větší bar a po pravé straně dva malé bary. Ano, opravdu čtete správně, víc jich nebylo. Mezi tím vším se nacházela věštírna, malování na trička, pálení křivd spáchaných vámi či na vás a další akce, na které si opravdu nevzpomínám. Nic nenapovídalo tomu, jak fatálně selhá organizace ohledně toho nejdůležitějšího…

Apocalyptica, jedni ze zachránců akce

Apocalyptica, jedni ze zachránců akce

Druhá chyba - občerstvení.

Jí se všude, jí se ve velkém množství a nejinak tomu bylo i na Oslavě slunovratu. Při tom množství účastníků se u pouhých dvou stánků tvořily nepředstavitelné fronty, nejednou docházelo k předbíhání. U stánku kde nabízeli palačinky, bylo snad “milion” servírek, ale jen jeden kuchař Blázen. Nebylo se tedy co divit, že zástup ubýval velmi, vskutku velmi pozvolna. A tak se stalo, že vystoupení Apocalyptiky jsem strávila ve šňůře čekající na žvanec. Naštěstí jsem měla dobrý výhled a viděla jsem více než pohazující vlasy členů skupiny :-D .

Třetí chyba - Finlandia

Na to jak na oficiálních stránkách Finlandia Midnight Sun zdůrazňovali, jak bude dostatek pití… Myslím, že nejlepší bude, když tento výňatek odcituji:

“Na Finlandia Midnight Sun 2009 bude zajištěn dostatečný počet barů s míchanými drinky z finské vodky nebo finské vodky samotné. Na své si přijdou především milovníci míchaných nápojů s vodkou, kteří zde najdou zajímavé příchutě jako je mango, grep, brusinka nebo limetka. Pro hladovějící nebo labužníky bude k zakoupení několik typicky finských národních specialit. Pro řidiče budou připraveny také nealko nápoje.”

Tomu se lze leda tak vysmát Ďábel. Na takový počet lidí jen tři bary??? Vždyť to zdaleka nemohlo pokrýt poptávku. Než jste se dostali na řadu, byla hodina šmahem pryč. Na akci kterou propaguje samotná Finlandia a je de facto jejím sponzorem, by měla být vodka a zmíněné drinky na “každém kroku”. Ale takhle? Takhle se akorát stalo, že již před půl 11 nebylo co pít, maximálně vodka se sodou, bezostyšně účtována za stejnou cenu jako míchané drinky a i to brzy nebylo.

Čtvrtá chyba - VIP

Ano, já chápu, že tihle rádoby “vyvolení” jsou na každé akci, a proto by se neměli míchat s námi normálními… Tady to bylo jinak. Občerstvující stánky byly jen jedny, VIP mělo vlastní zástup ohraničený “rákosem”. Jakmile se tam některý “kravaťák” objevil, automaticky měl přednost. Správně by mělo mít VIP vlastní občerstvení, když už jim dali vlastní bar na lávce u řeky, kam jsme se my neměli šanci dostat.

Support Lesbiens, zachránci číslo dvě

Support Lesbiens, zachránci číslo dvě

Suma sumárum

Pocity mám velmi rozporuplné. Díky přátelům jsem se bavila, Support Lesbiens a Apocalyptica to celé zachránili. Kdo je DJ Lucca opravdu netuším, to šlo absolutně mimo mě… Jak jsem už řekla, organizační struktura na bodě nula, vlastně v hlubokém mínusu. Loňský ročník prý měl menší účast, ale tak pokud pozvou takovou kapacitu jakou je skupina Apocalyptica (tím se nechci dotknout Supportů), musí přece pořadatelé předpokládat, že lidí bude daleko více.

Kdybych měla akci oznámkovat školní stupnicí, zvolila bych 3/4, ale můj vnitřní pocit napovídá, že je to horší 4 - a vše jen kvůli zpackanému pořadatelství. Polepšete se…

midnight-sun-2